תושבי מעלה אדומים לראש העיר: עצור הקמת המשרפה

תושבי מעלה אדומים פנו לראש העיר: "עצור את הקמת משרפת הפסולת, שום כסף שתרוויח העיר מהקמת המשרפה לא ישווה לבריאות ילדינו".

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשפ"א

שלט מחאה נגד המשרפה
שלט מחאה נגד המשרפה
צילום: ועד המאבק

בימים אלה מקדם משרד האוצר באמצעות החשב הכללי תכנית להקמת משרפה במישור אדומים.

התוכנית הייתה חלק מתוכנית כוללת של הקמת ארבע משרפות פסולת בכל הארץ: בצומת מורשה, בחירייה, באשדוד ובמישור אדומים.

עם כניסתה של השרה גילה גמליאל למשרד להגנת הסביבה היא ביקשה להקפיא את התוכניות להקמת מתקני הפסולת על מנת לבחון את הנושא מחדש אך בפועל ההליך נעצר רק בשלוש המשרפות - צומת מורשה, חירייה, ואשדוד, ואילו הליך התכנון של המשרפה במישור אדומים לא נעצר וכאמור, משרד האוצר ממשיך לקדמו.

בעקבות ההחלטה להמשיך ולקדם את התכנית להקמת משרפה במישור אדומים פנו תושבי מעלה אדומים לראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, שלטענתם הוא אחד מהמובילים בקידום התכנית. הם דורשים מראש העיר לעצור את הקמת המשרפה, שאמורה לקלוט את כל הפסולת מאזור ירושלים רבתי, כ-3000 טון פסולת ביום.

במכתב הם מציינים את הסכנה הבריאותית הנשקפת לתושבי האזור ולילדיהם בפרט, בשל הסטנדרטים הנמוכים הקיימים היום בישראל בכל הקשור לטיפול בפסולת ושמירה אל איכות האוויר ובשל הקירבה של המתקן לבתי מגורים ובתי ספר.

התושבים דורשים מראש העיר להילחם נגד הקמת המשרפה כמו שעשו ראשי רשויות אחרים, וטוענים ששום כסף שתרוויח העיר מהקמת המשרפה לא שווה את הסכנה לבריאות התושבים.

בנוסף מתריעים התושבים בפני ראש העיר, כי הקמת המתקן לא יפתור את בעיית שריפת הפסולת הפיראטית הקיימת באיזור מאחר והפלסטינים לא יוכלו לעמוד בתשלום דמי הכניסה למשרפה.

בסיום המכתב כותבים התושבים לראש העיר :"אנו דורשים ממך לעצור את הליך התכנון של המשרפה באופן מידי ולהמשיך להתמקד בבניית תשתית שמשרתת את התושבים ולא הופכת אותנו לפח הזבל של מדינת ישראל".