למרות התוצאות: טראמפ משלהב מפגינים

אלפים מתומכי הנשיא טראמפ הפגינו במהלך סוף השבוע האחרון בוושינגטון נגד מה שהם מכנים 'גניבת הבחירות'. חשש מפני התנגשות אזרחית

מיכל לוי , כ"ח בחשון תשפ"א

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

אות לבאות? אלפים מתומכי הנשיא טראמפ הפגינו במהלך סוף השבוע האחרון בוושינגטון נגד מה שהם מכנים 'גניבת הבחירות' בארה"ב.

המפגינים החזיקו שלטים שבהם נכתבו סיסמאות כדוגמת "הנשיא הטוב ביותר מאז ומעולם", "טראמפ הוא הנשיא שלי" וכן "אל תגנבו לנו את הבחירות".

העצרת התקיימה תחת הסיסמה 'צעדת המיליון של מאג"א', במסגרתה נקראו תומכי טראמפ לצאת מבתיהם ולהשתתף בהפגנת מיליון איש שיקראו את סיסמת הבחירות המפורסמת של טראמפ עוד מהבחירות הקודמות 'מייק אמריקה גרייט אגין' – 'להחזיר את אמריקה שוב לגדולתה'.

טראמפ, שהיה בדרכו למשחק הגולף השבועי בוירג'יניה, חלף מולם ונופף בידו אך לא יצא מהרכב. כתבים שסיקרו את האירוע דיווחו כי בשעה שהנשיא הנערץ על תומכיו נופף בידיו "הקהל פשוט השתגע משמחה".

בתקשורת המקומית דווח על בין 5,000 ל־7,000 מפגינים שהשתתפו באירוע אבל בהמשך נראה כי מספר המפגינים הכפיל את עצמו.

בימים האחרונים מדווחים כלי התקשורת כי טראמפ שוקל לצאת לעצרות המוניות שבהם ינאם בפני תומכיו וישלהב אותם כנגד זיוף הבחירות שנעשה לטענתו, ושנועד להוביל להדחתו מהתפקיד, רק משום שהוא יישם את המדיניות השמרנית שלשמה נבחר.

היציאה של טראמפ לעצרת תומכיו רומזת על כך שהוא אכן עשוי לממש את התיאוריות אותן הוא מפיץ ולהפוך אותם למציאות, תרחיש שיש הסבורים כי עלול להוביל בסופו של דבר להתנגשות אלימה בין תומכי טראמפ ומתנגדיו כשיבוא היום והנשיא יידרש לעזוב את הבית הלבן לטובת מחליפו, ג'ו ביידן.