סקר רדיו קול חי: 40% מהמגזר החרדי כבר נדבק בנגיף הקורונה

עוד על פי הסקר: 56.5% סבורים שהממשלה לא פועלת נכון ליציאה מהמשבר הכלכלי ו61% סבורים שהחלטות הממשלה נגועות בשיקולים פוליטיים

מיכל לוי , כ"ח בחשון תשפ"א

בדיקת קורונה
בדיקת קורונה
צילום: פלאש 90

סקר שנערך ובוצע על ידי רדיו 'קול חי' ופורסם הבוקר מגלה כי כ-40% מהמגזר החרדי כבר נדבק בקורונה.

על פי הסקר, 45% מהנשאלים סבורים שהממשלה לא פועלת נכון ליציאה מהמשבר הבריאותי, 56.5% סבורים שהממשלה לא פועלת נכון ליציאה מהמשבר הכלכלי, 61% סבורים שהחלטות הממשלה נגועות בשיקולים פוליטיים ו-60% סבורים שהחלטות משרד הבריאות לא מקצועיות.

עוד עולה, כי רק 15% סבורים שהממשלה התנהלה נכון בתקופת המשבר האחרון, 56.3% סבורים שהתנהלות הממשלה היתה לא טובה.

41% סבורים שהתנהלות ראש הממשלה היתה לא טובה/גרועה בתקופה זו, וביקורת מוטחת בסקר גם בנציגים החרדים בכנסת, כשרק 34% סבורים שהם התנהלו בצורה טובה.

שאלה מרכזית בסקר, עסקה בנתוני הידבקות בנגיף הקורונה בציבור החרדי. מהנתונים עולה, כי כ-42.7% מהנשאלים בקרב הציבור החרדי חווה הידבקות בנגיף, לעומת 57.3% שהצהירו כי לא נדבקו.

ובפילוח לפי מגזרים: 52.5% בקרב הנשאלים מהציבור החסידי הצהיר כי חווה הידבקות בנגיף הקורונה, 40% בקרב הנשאלים מהציבור הליטאי ו-39.9% בקרב הנשאלים מהציבור הספרדי.

עוד על פי הסקר: רוב (יותר מ-70%) הציבור הליטאי והספרדי ביצעו בדיקות בקופות החולים כדי לאמת את ההידבקות, כמחצית מהנשאלים בקרב הציבור החסידי בלבד נבדק והמחצית האחרת נשארו בבית עד שהבריאו. מרבית הנשאלים (58%) מקרב אלה שלא ביצעו בדיקות, השיבו כי אין לבדיקה משמעות, "נזהרנו וזהו".

עוד עולה מהתוצאות כי 60% מהנשאלים מהציבור החרדי, התפללו בתקופת משבר הקורונה בשטח פתוח או בחצרות הבתים, 21% התפללו בכל התקופה הזו בבתי הכנסת ו-19% התפללו בבית.

36.2% מהנשאלים סבורים שיש להחזיר את הלימודים לשגרה מלאה, קרוב ל-50% סבורים שיש לעשות זאת בצורה זהירה עם קפסולות וריחוקים. 49% מהנשאלים בקרב הציבור החרדי סבור שיש להמשיך במתכונת המצומצמת של החתונות, בעיקר מסיבות כלכליות ו-57% מהציבור החרדי מוטרד מההסתה נגדו.

באתר 'רדיו קול חי' בו הובא הסקר המלא צוין כי בסקר השתתפו 823 בני אדם והוא נערך בתאריכים 11-12 בנובמבר 2020 "שלא לפי השיטות המוכרות במכוני הסקרים", כלשון הכותב.