ג'ון מקיין
ג'ון מקיין צילום: רויטרס

אחד ממבקריו החריפים של הנשיא טראמפ מתוך המפלגה הרפובליקנית היה הסנאטור הוותיק ג'ון מקיין שהתמודד מטעם המפלגה לנשיאות לפני קדנציית טראמפ, אך נכשל.

מקיין היה גיבור מלחמה אמריקאי. הוא נפל בשבי בוייטנאם וסיפורי גבורה סופרו אודותיו ביערות האינסופיים של טקסס ואריזונה. לפני שנתיים הוא מת ממחלה קשה שקיננה בו.

בשנותיו האחרונות מקיין לא חשש למתוח עליו ביקורת בפומבי. טראמפ התקשה להכיל את הביקורת וכינה אותו 'לוזר' כשטען כי תכונתו העיקרית היתה להפסיד.

רבים מהרפובליקנים כעסו על טראמפ שלא התחשב בהיות מקיין גיבור מלחמה, ובעובדה שהוא היה באותם ימים חולה מאוד. אבל טראמפ לא סלח למק'קיין וגם לאחר מותו טען שהוא היה 'לוזר' ושהוא היה רחוק מלהיות גיבור לאומי.

סינדי, אלמנתו של מקיין שבמקרה היא גם אשת עסקים בעלת עוצמה רבה באריזונה, בלעה את העלבון והמתינה עד לשעת הכושר: הבחירות לנשיאות.

בהתקרב הבחירות לנשיאות יצאה מקיין למסע בחירות פרטי משלה. היא פקדה כל מקום שבו יש רפובליקנים בכל רחבי אריזונה, וקראה להם להצביע הפעם למועמד הדמוקרטי, או לפחות להימנע מהצבעה למען טראמפ.

"אריזונה חייבת לדאוג לכבודו של הסנאטור המנוח ג'ון מקיין", אמרה להם, "הוא ייצג אתכם עשרות שנים בסנאט, פעם אחת יש לכם הזדמנות להחזיר לו טובה לאחר מותו".

סביר להניח שרבים לא השתכנעו מדבריה של האלמנה הזועמת, אבל יתכן כי אחרים כן החליטו לשנות את ההצבעה שלהם, או להימנע מלהצביע.

הסוף ידוע: טראמפ הפסיד באריזונה בפער קטן מאוד, ויתכן שלקמפיין הקטן של סינדי מקיין היה יד בכך.

בסוף השבוע, לאחר שגם CNN הצטרפה לרשתות האחרות והעניקה את הנצחון באריזונה לג'ו ביידן, פרסמה אלמנתו של מקיין הודעה בה היא מודה לתושבי אריזונה, וכותבת שהיא "גאה בהצבעה שלהם", ובכך שהם "דאגו שהקולות שלהם יישמעו ויעשו שינוי".