ח"כ רם שפע ריגש את הרשת

10 שנים לפני שהפך לחבר כנסת הופיע ח"כ רם שפע בתכנית "מה אתם הייתם עושים" והגן על חרדי שהופלה לרעה בחנות. צפו

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשפ"א

ח"כ רם שפע מכחול לבן ריגש את הרשת. העיתונאי יאיר שרקי שיתף קטע ישן מהתכנית "מה אתם הייתם עושים" שהנחה חיים הכט ובו נראה ח"כ שפע כשהוא היה בן 25 ומגיב כראוי לסיטואציה חברתית קשה.

מדובר בסצנה בה מגיע שחקן בחזות חרדית למוכר (שגם הוא שחקן) בחנות שבה מחפשים עובדים ומבקש לעבוד שם. המוכר בתגובה אומר לו "אנחנו לא מקבלים דוסים" ואף חוזר על המשפט הזה מספר פעמים.

שפע, אז בחור בן 25 שהיה שם במקרה ולא ידע שהוא מצולם, ראה את המתרחש ומחה קשות במוכר המפלה. בסוף הוא אף סירב לרכוש את המוצר שבגינו נכנס לחנות מלכתחילה.

שרקי, כאמור, שיתף את הקטע המדובר וצייץ: "קטע חביב מאד של ח"כ רם שפע מלפני עשר שנים. בחור בן 25 שרואה אפליית חרדי ומגיב כמו שצריך, בלי לדעת שהוא מצולם, והרבה לפני שחשב שיהפוך חבר כנסת".

הגולשים ברשת החברתית לא נשארו אדישים והתרגשו. שר הביטחון בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "גאה לעבוד לצד אנשים כמו ח"כ רם שפע".

בחשבון הטוויטר הרשמי של "התנועה הקיבוצית" נכתב על הסרטון: "ככה נראית הרוח הקיבוצית. גאים בך ח"כ רם שפע".

ח"כ שלמה קרעי הגיב: "הלב של רם שפע במקום הנכון". עו"ד רן בר-יושפט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "זכיתי לשבת איתו בכמה פאנלים לפני בחירות מועד א' 2019. האמת שהוא אחלה של בחור. שמחתי לראות את הקטע הזה ולא מפתיע אותי".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב: "מקסים". ח"כ אופיר סופר צייץ: "אחלה רם שפע". אושיית הרשת החרדי מלך זילברשלג הגיב: "יפה".