מפגש הרבנים המיוחד לקראת חג הסיגד

רבני המשטרה ומשמר הגבול נפגשו עם הרב הראשי ליהודי אתיופיה למפגש של אחדות לקראת חג הסיגד. צפו

רעות הדר , כ"ח בחשון תשפ"א

מפגש הרבנים
מפגש הרבנים
צילום: דוברות

לרגל חג הסיגד, חברו הרב הראשי ליהודים יוצאי אתיופיה ומנהל אגף שרותי דת לעדה הרב ראובן וובשת והרב הראשי למשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו לשיחה משותפת על אתגרי החיבור שכולם כה זקוקים לו ובנוסף פרסמו ברכה מיוחדת לחג לקהילה ולכלל עם ישראל.

את הרבנים אירח רפ"ק הרב יצחק בליכברד רב משמר הגבול שסקר בפני הרב וובשת על שילובם של בני העדה בכל זרועות משטרת ישראל ומשמר הגבול. הוא ציין כי מדובר בלוחמים עזי נפש שבעוז רוחם הצילו רבים בישראל.

הרב הראשי למשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו שוחח עם הרבנים על מורכבות החברה בישראל ועל האירועים בהם המתח בין השוטרים לבין העדה המפוארת הגיע לכדי קונפליקט וציין כי רק במאמצים משותפים של שני הצדדים הצליחו כולם יחד להחזיר את היחסים למצב נכון ופורה.

הרב ברכיהו הוסיף, "למרות הכל אסור לנו לשכוח כי יש לנו עם אחד ומדינה אחת וכל כולנו מחויבים לשמור מכל משמר על מרקם חיים בו המסורת המפוארת שאיתה הגיעו לארץ בני העדה לא תשכח ותילמד בבתי הספר על מנת שנוכל לשמר את שרשרת הדורות".

הוא בירך את השוטרים והמפקדים וציין כי "החיבור היחיד בין עבר עתיק לבין הוויה הישראלית מגולם כולו בשוטרים ובקצינים שהתגייסו למשטרה במטרה לדאוג לחיזוקה של החברה הישראלית. השוטרים הללו בשרותם בכלל תפקידי המשטרה מקדשים שם שמים ברבים, ומוסיפים עוצמה וכוח לחברה בישראל".

לדבריו, 14 רבני משטרת ישראל עומדים בחזית הקשר עם קהילת השוטרים המונה כ-30,000 שוטרים והם המחויבים לחבר בין הגוונים השונים המשרתים במשטרה.

רב עדת יהודי אתיופיה הרב ראובן וובשת בירך את רבני המשטרה על היוזמה להתכנס ערב חג הסיגד. הוא אמר כי "כוחה של חברה מגוונת הוא ביכולת המנהיגות הרוחנית והרבנית לשמור על כוחה ועל ההשפעה שלה כמחברת בין הדורות".

הרב סיפר כי אביו היה השוטר הראשון מבני העדה של יוצאי אתיופיה שהתגייס למשטרה ובמפגש הזה הוא מרגיש כי נסגר מעגל של עשייה בין הדורות.

הרב וובשת הדגיש את חשיבותו של חג הסיגד כיום מיוחד החל 50 יום לאחר יום כיפור ובו באתיופיה היו עולים היהודים להר גבוה כל אחד באזור מגוריו, כשהיסוד היה מהנאמר בספר נחמיה על שארית הפליטה שהתאספה על מנת לחדש את הברית בין העם לארץ ולתורת ישראל.

הוא סיפר כי בחג הסיגד הציבור צם חצי יום תוך הקפדה מדורי דורות על תהליך הטהרה וחיבור לנפש הרוחנית ולצפיה לתקומת הארץ וממנה הייתה יוצאת השראה לכלל הציבור ולכלל העם בציון.

הרב וובשת ברך את השוטרים והמפקדים יוצאי העדה האתיופית המשרתים במשטרת ישראל וקרא לכל השוטרים לחבור למסורת העדה וביחד לחזק את עם ישראל.