ראשי מפעל הפיס, איך אתם נרדמים בלילה?

נעמה טוכפלד תוקפת את מפעל הפיס בשל העברת התקציבים לפסטיבל דוקאביב שהעניק פרס לסרט על פרקליטת המחבלים עו"ד לאה צמל.

נעמה טוכפלד , כ"ח בחשון תשפ"א

נעמה טוכפלד
נעמה טוכפלד
צילום: מירי שמעונוביץ

קוראים לי נעמה, ואני רוצה להבין איך לא רעדו לכם הידיים. איך לא שקשק לכם הלב. איך לא ירדו לכם דמעות מהעיניים שעה שתמכתם כספית בסרט "התיעודי" על הפרקליטה של השטן, לאה צמל- שמשימת חייה היא להגן על מחבלים ועל רוצחים, לחלץ אותם מדין צדק (לא שזה משהו שאפשר לדרוש במדינה הזאת, אבל אפשר לפחות לנסות) ולתת להם את כל התנאים הנאותים כדי לשוב ולתכנן את הרצח הבא.

ואל תספרו פה סיפורי סבתא שביטלתם את התמיכה בסרט והעברתם אותה לפסטיבל דוקאביב.

ציטוט: "ב-19 בספטמבר 2019 הודיע מפעל הפיס כי הוא חוזר בו מההחלטה להפסיק את התמיכה בפסטיבל דוקאביב, ומארגני הפסטיבל הודיעו כי יעבירו אותו לקמפיין האוסקר של הסרט "לאה צמל, עורכת דין".

כולנו יודעים יפה מאוד מי יושב שם. חברי הוועדה "המפרכסין זה את זה כזונות" כמאמר הביטוי התלמודי ובמקרה שלהם מדויק לחלוטין, מעניקים זה לזה פרסים ומשמרים את הבועה המנותקת, האכזרית והרעילה שהם מתקיימים בה. מהם אין לי כל ציפיות.

גם לא ממשרדי הממשלה שבראשם עומדים פוליטיקאים חסרי חוליות וחסרי ערכים. עם לאה צמל וחבר מרעיה יבואו חשבון מדין שמיים, כל אלו הרצוחים שדמם על ידיה, בין היתר. יש דין ויש דיין ויש שופט צדק, לא בבג"צ- בשמיים.
אבל אתם, גוף ציבורי שמתקיים מכספי מנויים, ולרוב אלו אנשים שאין להם ולו חצי דבר עם המטרות אליהן אתם מנתבים את כספם, "לתרבות ואמנות", ובכך אתם הופכים שותפים לעוול.

אם לאמנות אין גבולות- אדרבא. יכבדו יוצרי הסרט המתועב הזה ויממנו אותו מכיסם. אם כה חפצי יצירה וחופש אמנותי הם.

כולנו יודעים כי התקציב שהענקתם "לפסטיבל" יזרום היישר לכיסם, ואף יתמודד, באמצעות הסיוע הכספי לאוסקר האמריקני. זה הייצוג שהייתם רוצים למדינה שאתם חיים בה?

לא שהטקס הזה או הפרסים הללו מזיזים לי באיזשהו אופן, זו עזות המצח לתת כסף, כבוד ובמה למי שנועצת סכין בליבם של הורים שכולים ועוד מקבלת על זה משכורת שמנה.

איך אתם נרדמים בלילה, בכירי מפעל הפיס כשמכתב ההורים השכולים שיקיריהם נרצחו בידי מחבלים ארורים שעליהם מגינה אותה צמל כמשימת חיים, מכתב שנכתב בדם ליבם ודמעותיהם הרותחות, נמצא בידכם?

איך אתם ישנים טוב כשתמונת הרוצחים ברמאללה, מוכתמות דם חיילי המילואים שרוטשו בידי מפלצות אדם אלו בוטלו באבחת הבל פה רעיל של הנ"ל: "איזה לינץ.. אפשר לחשוב" והיא זאת שמקבלת את הבמה ואור הזרקורים כלוחמת צדק חופש ושאר שקרים מעוולים?

אני לא מבינה הרבה בתרבות ולא באמנות, וברוך השם שכך. אם אלו "התרבות והאמנות" שמתנאים בהם פה, לא רוצה להיות חלק מהייצוג הזה. מוטב להשאר בורה וחסרת תרבות אם אלו גיבורי התרבות של תעשיית הקולנוע המקומית.

ואם הכסף הציבורי שמוזן דרך המנויים הרבים שלכם מוכתם בדם של נרצחים- להלל ולקלס את זו שעושה ימים כלילות להגנת רוצחים ומחבלים- אעשה את המעט שביכלותי כדי שהם ידעו מכך.

ואם יש לי בנאדם אחד על הפיד, אפילו אחד שמנוי למפעל הפיס, כדאי שהוא ידע לאן הולך הכסף שלו, ומה הוא מממן.
פרקליטה שמגנה על מחבלים ורוצחים ורואה בהם דמויות הירואיות, ועוד מקבלת על זה כבוד.

אל תגידו לא ידענו, עכשיו אתם יודעים.