שיחת הטלפון שקיבלה העיתונאית אריאלה שטרנבך מהרב שמואל אליהו

אחרי שידור כתבת תחקיר על הרב אליעזר ברלנד קיבלה אריאלה שטרנבך שיחת טלפון מפתיעה מהרב שמואל אליהו. "שלום, מדבר שמואל אליהו".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשפ"א

אריאלה שטרנבך
אריאלה שטרנבך
צילום: יפעת קלמר

כתבת התחקירים ב'חדשות 13', אריאלה שטרנבך, קיבלה טלפון מרגש בשבוע שעבר מרב העיר צפת הרב שמואל אליהו.

זה היה לאחר שידור הכתבה שלה על איילה, שנוצלה מינית על ידי אליעזר ברלנד, ברחה והעידה נגדו תוך איומים על חייה ולאחר מסע ארוך שקמה את עצמה.

"בשבוע שעבר, אחרי פרסום החלק הראשון בתחקיר הניצולה של הרב ברלנד קיבלתי שיחת טלפון", כתבה הערב (ראשון) שטרנבך בחשבון הפייסבוק שלה.

על הקו היה, כאמור, הרב אליהו. "מדבר שמואל אליהו", הוא אמר, "רציתי לחזק את ידייך על הכתבה".

ושטרנבך ענתה לו: "תודה רבה הרב, השם שלך עלה בצילומים, איילה סיפרה לנו שחיזקת אותה לפני שהגישה תלונה וגרמת לה להבין שהיא עושה את הדבר הנכון".

"לצערי הרב יוצא לי לא מעט לפרסם תחקירים על רבנים שסרחו, שבגדו באמון הרוחני שצעירים נתנו בהם בצורה הכי בזויה ושפלה שקיימת", כתבה שטרנבך בחשבון הפייסבוק שלה. "המקרים האלה כל כך מייאשים ומקוממים. אבל מנגד, כשאני משוחחת עם רבנים אמיתיים, כאלה שעושים בשקט את עבודתם מאחורי הקלעים, שדואגים לחשיפת האמת, למיגור הרוע ובעיקר לתמיכה נפשית לנפגעים ומשפחותיהם - אני מתרגשת עד דמעות".

"הרב שמואל אליהו ממש לא היחיד", הוסיפה. "רק הערב שלחתי זוג הורים להתייעץ עם הרב שלהם לפני שהם מתראיינים ועשיתי זאת בלב שלם, ידעתי שהלב והשכל הישר של הרב שלהם נמצא במקום הנכון".

"רב אמיתי הוא דמות אנושית משרת ציבור, לא אלוהים ולא סגנו. הוא לא דורש כספים או מעשים שלא נוחים מתלמידיו ובטח שלא שולט בחייהם ובנפשם. תפקידו להיות דמות שמתווה דרך ותומכת כשצריך בדיוק כמו הורה. ויש כל כך רבים וטובים כאלה וזה כל כך מעודד", כך שטרנבך.

הרב שמואל אליהו
צילום: Yonatan Sindel/Flash90