דרישה: לפתוח את בתי הספר בשם השוויון

יו"ר הפורום לשוויון בחינוך רון לובה בקריאה לשר הבריאות ולשר החינוך לפתוח את מוסדות החינוך לכלל ילדי ישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

רון לובה, יו"ר הפורום לשוויון בחינוך, שיגר מכתב לשר החינוך יואב גלנט ולשר הבריאות יולי אדלשטיין, בו הוא קורא לפתיחת מוסדות החינוך לכלל ילדי ישראל.

לדבריו, "לא ייתכן שבערים בהם נפתחים מאות מוסדות חינוך חרדיים לא תינתן האפשרות גם לפתוח באותם ערים את מוסדות החינוך הכללים והדתיים".

"בשעה שמשרד הבריאות פועל נמרצות כדי להוריד את התחלואה בקרב הציבור ומסתפק במתן קנסות בלבד לאותם מאות מוסדות הפתוחים, בכך הוא מסכים בשתיקה לפתיחתם", טען.

"הנזק החינוכי שנגרם לתלמידי ישראל הוא רב ביותר ובשם השיויון בין כלל ילדי ישראל יש לאפשר לכלל התלמידים להמשיך וללמוד תוך שמירה על בריאותם", הוסיף לובה

"לא יהיה סביר לומר שבערים אלו בהם הציבור הדתי והכללי המהווה מיעוט מסך כל התלמידים בעיר הוא יהיה מקור הבעיה להתפשטות נגיף הקורונה ובשל כך הורה משרד החינוך והבריאות להשאירו ללמוד מהבית", הסביר לובה את טענתו.

לובה הוסיף והדגיש כי "גם במידה ואכן ניתנים קנסות לאותם מוסדות חינוך, עצם הקנס אינו אפקטיבי ואינו מצליח להביא להורדת התחלואה שכן המוסדות נשארים פתוחים כך שמשרד הבריאות בעצמו מודה בשתיקה שהלימודים אינם מהווים בעיה שאם לא כן היה מעמיד שוטרים כל בוקר בכל אותם מאות מוסדות חינוך כדי לוודא שאכן הפעולות לבלימת נגיף הקורונה מתבצעות בפועל".