השר יואב גלנט: בני גנץ - "שותף זוטר"

בראיון בועידת החינוך כינה השר גלנט את בני גנץ "שותף זוטר". על בנט אמר: "מזכיר לי את שמעון פרס: חזק בסקרים, חלש בשדה הקרב"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשפ"א

שר החינוך יואב גלנט מהליכוד מתח ביקורת על התנהלות משרד הבריאות בנוגע לפתיחת מערכת החינוך.

"פתחנו את גני הילדים עם סדר גודל של 300 ילדים מבודדים, היום אנחנו עומדים על 350 כשזה עלה וירד. אלה העובדות ומי שיטען שהם א סימפטומטיים אגיד לו שאין עלייה של פרומיל בכמות הגננות החולות", ציין.

בראיון בועידת החינוך של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ועיתון מקור ראשון סיפר שר החינוך: "כשהייתי שר עלייה והקליטה שאלתי למה לא עושים בדיקות, אמרו אין צורך זה מיותר. ביקשתי לשים מסכות כי ראיתי שבחו"ל שמים, אמרו לי אין צורך. אלה אנשי משרד הבריאות".

בהתייחס למבחני הבגרות הסביר השר כי על רקע הקורונה "מיקד משרד החינוך משמונה מקצועות בגרות לשישה. דחינו את בגרות החורף בחודש והוספנו מועד נוסף.. נמקד עוד את החומר, כבר צמצמנו שבעים עד תשעים אחוז".

בחלק הפוליטי של הראיון התייחס גלנט במילים חריפות להתנהלותו של שר הביטחון בני גנץ "הסקרים מראים שהציבור מסתכל עליו בתור מישהו שלא רוצים כראש ממשלה. כאשר אתה שותף שקיבל כך כך הרבה ואתה שותף זוטר, מן הראוי שתדע את מקומך, הצנע לכת... אתה שותף זוטר באלקטורט שאתה מביא לתוך הדבר הזה. קיבלת מה שרצית, אתה לא יכול לכרסם מבפנים, זה עובד לא טוב".

גלנט גם לא חסך דברים על יו"ר ימינה נפתלי בנט ואמר "בנט מזכיר לי את פרס, חזק בסקרים, חלש בזמן הקרב".