חלוקת מחשבים בירושלים. היום
חלוקת מחשבים בירושלים. היום צילום: דוברות עיריית ירושלים

לאור התרפצות נגיף הקורונה והלמידה מרחוק המתפתחת יצאו משרד החינוך ועיריית ירושלים במבצע חלוקת מחשבים רחב, מבצע 'הכיתה הדיגיטלית'.

במסגרתו יחולקו בירושלים כ-21,000 מכשירי קצה; 15,000 מחשבים וטאבלטים ועוד 6,000 מכשירים כשרים לציבור החרדי.

החלוקה מתבצעת באופן מסודר דרך בתי הספר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, ציין "החינוך נמצא בירושלים בחשיבות עליונה ואני מודה על כך שיותר מעשרה אחוז מהמחשבים שיחולקו בכל הארץ יחולקו בירושלים".

לדבריו, למרות הקורונה אנו בעיריית ירושלים עושים את המקסימום על מנת לצמצם פערים לימודיים וחינוכיים. בירושלים החינוך הוא במקום הראשון. אני רוצה להודות לשרים, לראש הממשלה ולמשרד האוצר על השותפות האיתנה למען תושבי ירושלים".

שר הדיגיטל הלאומי, חה"כ דודי אמסלם, הוסיף, "נושא החינוך תמיד קרוב לליבי, ועוד קל וחומר בירושלים, שהיא תמיד על ראש שמחתי. זהו פרויקט מיוחד ומרגש, שתפקידו לצמצם פערים ולהנגיש את העולם הדיגיטלי לכל ילד, שזהו אחד היעדים המרכזיים של משרד הדיגיטל בתחום האוריינות הדיגיטלית".

לדבריו, "חשוב לי להודות לשר החינוך יואב גלנט ולמנכ"ל משרדו, וכמובן לרה"מ נתניהו שנותן לנו רוח גבית, להוציא לפועל בכל הכוח את הפרויקט הזה שמביא הזדמנות שווה לכל ילד באשר הוא. תודה ענקית גם לרה"ע ירושלים משה ליאון, אליו התלווינו ל-3 בתי ספר היום בירושלים, והענקנו מחשבים לכל ילד רביעי או חמישי, שזוהי בשורה חשובה במיוחד בתקופת הקורונה ובכלל, של הנגשת המידע וצמצום הפערים, משימה לאומית חשובה ומבורכת."

שר החינוך יואב גלנט אמר, "שמחתי להגיע היום יחד עם ידידי ושותפי לדרך, שר הדיגיטל הלאומי, דודי אמסלם, לחלק מחשבים לתלמידי ירושלים, בירת ישראל. יחד עם חברי ראש העיר משה לאון נחלק 14,968 מחשבים לתלמידי העיר. ״התוכנית הלאומית שיזמנו - ׳הכיתה הדיגיטלית׳ - מהווה נדבך מרכזי במימוש המחויבות שלנו לצמצום פערים במערכת החינוך. כביטוי למחויבותנו זאת, הצבתי יעד מרכזי עם כניסתי לתפקיד: לאפשר לכל תלמיד בישראל, ללא הבדל דת, מקום מגורים או מצב סוציו-אקונומי, את הכלים המיטביים להצליח ולפרוח. תוך השקעת משאבים חסרי תקדים בהיקפם".

"אנו מצויים בעיצומם של הקצאת רבבות מחשבים ניידים, התקנת תשתיות טכנולוגיות חדשניות בבתי הספר, ביצוע הכשרות של צוותי החינוך וביסוסו של מאגר תוכן דיגיטלי עשיר ומגוון. מחשב לכל ילד, בעידן הקורונה ובכלל, הוא תנאי בסיסי להצלחה ואנו מובילים מאמץ ראשון מסוגו ליישמו במהלך השנה הקרובה", הוסיף.

לדברי סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, חגית משה, "זה חסר תקדים מצב שבו מחלקים עשרות אלפי מחשבים וטאבלטים לתלמידי העיר. זהו צימצום פערים של שנים בעיר ירושלים. אני רוצה להודות לממשלת ישראל ולראש העיר על הדחיפה וההשקעה בחינוך ילדי ירושלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו