סגן ראש העיר ירושלים, אריה קינג
סגן ראש העיר ירושלים, אריה קינג צילום: חזקי ברוך

סגן ראש העיר ירושלים, אריה קינג, בישר היום (שני) כי הטרקטורים כבר עלו לגבעת המטוס בירושלים אך הדגיש כי יש עוד זמן בו מדינת ישראל עלולה להתחרט.

"יש טרקטורים בגבעת המטוס כבר מאתמול", אמר קינג בראיון לבני טיטלבוים ב'כאן מורשת'. "יש טרקטורים מטעם ממשלת ישראל שפתחו את צירי האורך של גבעת המטוס מכיוון דרום לכיוון גבעת המטוס".

לדבריו, אפשר היה להתחיל לבנות שם כבר לפני מספר שנים. "האמריקאים שאני דיברתי איתם בשנים האחרונות ואני דיברתי לא עם אחד ולא עם שניים, אמרו שהם מעולם לא הטילו וטו על הבנייה ועל קידום התכניות".

"התכניות מאושרות", אמר. "חתימתו של שר הפנים לשעבר גדעון סער כבר מאוקטובר 2015. כמה חודשים לפני שגדעון סער התפטר הוא חתם על התכניות ומאז יש להן תוקף. רק שרצה ראש הממשלה וממשלת ישראל שלא לקדם אז זה לא התקדם. אני מוכרח לקרר קצת את האווירה, למרות שהייתי שמח מאוד לחמם אותה. ראינו כבר מספיק כותרות ואחרי זה מריחות זמן בין שלב לשלב. אני מקווה שזה לא משהו שאנחנו נתמודד איתו בפעם הזאת כשהמכרזים כבר התפרסמו".

הוא הסביר כי גם בשלב הזה ישנו סיכוי למריחת זמן מצד ישראל. "נקודת האל חזור היא ברגע שנחתמים החוזים עם הקבלנים הזוכים (במכרז, י"ג) ויש לנו עוד כמה חודשים טובים עד לשלב הזה", אמר. "אפשר למרוח את הזמן, ואפשר לחכות גם שנה עד שמחליטים, ועד שנותנים תוקף להחלטות וחותמים חוזים עם הקבלנים. כלומר, בנייה בפועל של מבני מגורים אנחנו לא נראה לפני דעתי בשנה הקרובה, אבל אני מקווה מאוד שבניית תשתיות נראה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו