'לא נרגע' - השיר שנוגע בכאב של הלם הקרב

הזמר והיוצר אביחי הולנדר מציג סינגל בכורה מרגש העוסק בהתמודדות היומיומית שלו ושל חבריו עם פצעים עמוקים שנותרו מאז השירות הקרבי

ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשפ"א

הזמר והיוצר אביחי הולנדר מציג סינגל בכורה מרגש במיוחד: "לא נרגע". השיר עוסק בהתמודדות היומיומית שלו ושל חבריו עם הפצעים העמוקים שנותרו בהם מאז שירותם הקרבי.

השיר הופק מוזיקלית על ידי תומר בירן, מבכירי המפיקים בישראל.

אביחי הולנדר, בן 28 ,נשוי ואב לילד בן שנתיים, מלווה של נכי צה"ל ביום ויוצר בחסד בלילות. הולנדר התגייס ליחידת אגוז ולחם בקרב הקשה בשכונת סג'עייה כחלק ממבצע "צוק איתן", שם איבד חברים וקצת מעצמו.

סינגל הבכורה של אביחי "לא נרגע" נכתב לבנו בן השנתיים, בניסיון להסביר מה עובר על אבא בדקות הקשות שלו ולמה הוא לא מצליח להירגע.

אביחי החל את דרכו המוזיקלית בתיכון ״כינור דוד״ שם למד תופים, פסנתר וג׳ז. לאחר השירות הצבאי יצא לטיול בדרום אמריקה ולקח עמו גיטרה ובין הנופים של ארגנטינה החל לכתוב ולהלחין שירים על חייו ועל חייהם של אחרים.

הולנדר, לוקח חלק בתכנית "מפתח סול" (Soul) - התכנית היחידה מסוגה בעולם של הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה ת"א (שטריקר) לחינוך מוזיקלי למתמודדים עם הלם קרב, שמתמודדת בימים אלו עם סכנת סגירה.

התכנית, שנוסדה לפני 5 שנים, משמשת בית לכ-60 משתתפים, לוחמות ולוחמים ממלחמת יום כיפור ועד צוק איתן, וזוכה לליווי של מיטב האומנים, ביניהם: אלון אולארצ'יק, שלמה גרוניך, יוני רכטר והעיתונאי יואב קוטנר. בימים אלו מתקיים קמפיין גיוס ארצי, ביוזמתו של הולנדר, שיאפשר את המשך קיומו של מיזם 'מפתח סול'.

השיר "לא נרגע" נבחר להוביל קמפיין זה.