מגישת CNN מתנצלת על ההשוואה בין טראמפ לנאצים

לאחר שדבריה עוררו סערה, מבהירה מגישת רשת CNN כריסטיאן אמנפור: לא הייתי צריכה לקשור בין ליל הבדולח לבין שנות כהונתו של טראמפ.

ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א | עודכן: 12:45

מגישת CNN מתנצלת על ההשוואה בין טראמפ לנאצים-ערוץ 7
כריסטיאן אמנפור
Kobi Gideon / FLASH90

מגישת רשת CNN כריסטיאן אמנפור התנצלה אמש (שני) בתוכניתה על ההשוואה שעשתה בין ליל הבדולח לארבע שנות ממשל טראמפ ושעוררה סערה.

"ציינתי את יום השנה ה-82 לליל הבדולח, כפי שאני עושה לעתים קרובות - זה האירוע שהחל את זוועות השואה. ציינתי גם את המתקפות של הנשיא טראמפ על ההיסטוריה, העובדות, הידע והאמת. לא הייתי צריכה לחבר בין שתי המחשבות", אמרה המגישה הבכירה והוסיפה: "אני מתחרטת על כל הכאב שנגרם כתוצאה מדבריי. מטרת דבריי הייתה להדגיש כיצד הדמוקרטיה עלולה לחמוק מבין אצבעותינו, וכיצד עלינו תמיד לשמור בקנאות על ערכינו הדמוקרטיים".

כזכור, אמנפור אמרה בתוכניתה בשבוע שעבר: "השבוע לפני 82 שנה התרחש ליל הבדולח התרחש. זו היה רק הקדימון של הנאצים, שנמשכה ברצח עם נגד זהות שלמה... אחרי ארבע שנים של מתקפה מודרנית מצד דונלד טראמפ בנושאים דומים, צוות ביידן והאריס יחזירו אותנו למצב נורמלי".

דני דיין, לשעבר הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, אמר מיד לאחר ששמע את הדברים כי "ההשוואה המזעזעת שערכה אמנפור בין ליל הבדולח לטראמפ הייתה צריכה להוביל לפיטוריה המיידיים מ-CNN . אין חסינות מפני הכחשת שואה".

בנוסף, משרד החוץ העביר מכתב לרשת CNN ובו דרישה להתנצלות מצד אמנפור. במכתב נכתב כי "ההשוואה של כריסטיאן אמנפור ליל הבדולח לבין פעולות הנשיא טראמפ אינן במקום וכי נדרשת התנצלות".

גם שרת התפוצות, עומר ינקלביץ' הציגה דרישה דומה.