לימודים בקורונה. אילוסטרציה
לימודים בקורונה. אילוסטרציה צילום: iStock

על פי החלטת קבינט הקורונה בנושא מערכת החינוך, בשבוע הבא יחזרו בהדרגה תלמידי כיתות ה'-ו' וכיתות יא'-יב'- לספסלי הלימודים.

מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצי שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והביע את דעתו על ההחלטה.

"אתמול ראינו את סדרי העדיפויות של ממשלת ישראל, אני חושב שהחינוך בתחתית סדר העדיפויות שלהם. אומרים שתלמידי כיתות י"א-י"ב עוד שבועיים, מי יודע מה יקרה? אף אחד לא מדבר על ז'-י', הם כאילו לא קיימים".

לדבריו, "אנחנו לא מבקשים להחזיר את כל הילדים ללא אחריות לכיתה אחת בצורה לא מדורגת אבל תראו מה קרה בעיר אילת, פותחים הכול, עושים בדיקות קורונה, יש דבר אחד שלא נפתח – מערכת החינוך. זה ענין של סדרי עדיפויות, את הקניונים והמרכזים הפתוחים החליטו לפתוח היום וליבי עם אותם אנשים וזה גם חשוב אבל אנחנו פשוט לא בסדרי העדיפויות מערכת החינוך היא לא מקור תחלואה, הילדים לא נשאים".

הוא מתח ביקורת על קבלת ההחלטות בקבינט הקורונה ואמר, "שמענו אתמול בכנסת את בני הנוער אומרים 'אנחנו נעלמים, אנחנו לא עולים לשיעורים. אף אחד לא מתייחס אלינו ולמרות הישיבה בוועידת הקורונה אף אחד לא התייחס אליהם בהחלטות, לא עניין אף אחד. הצענו באמת מתווים, אין סוף מתווים. אני מבין את מה שאומרים אבל אי אפשר ככה להמשיך. מצד אחד יש את הקורונה מצד שני מה לגבי הבדידות? מה עם העלייה באלימות? בבעיות הנפשיות?".

לסיום, החמיא יו"ר הנהגת ההורים הארצית לשר החינוך ואמר: "הוא אמר את הדברים הנכונים, נלחם על מערכת החינוך, הבעיה היא לא אצל שר החינוך. הוא אמר את הדברים בצורה אמיתית, זה שקבינט הקורונה קיבל החלטות אחרות? לא צריך להאשים אותו בנקודה הזאת. משרד הבריאות לא מוצא את הדרך חוץ מלהגיד 'אסור הכול', במקום מה כן אפשר לעשות בצורה בטוחה ואחראית, ואיך לעשות את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו