הקרע בחסידות גור: "נהרוג אותך"

אברך הוכה קשות בבית המדרש בירושלים ונזקק לאשפוז בבית החולים שערי צדק. "יש לי שברים באף, כולי מדמם"

תגיות: חסידות גור
ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א

קטטה. אילוסטרציה
קטטה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

הקרע בחסידות גור הולך ומחריף. אברך הוכה אמש קשות בבית המדרש בירושלים ונזקק לאשפוז בבית החולים שערי צדק.

גורמים בחסידות גור טוענים כי האברך ביקש לחולל פרובוקציה באמצעות גז מדמיע שהיה באמתחתו.

האברך צוטט מנגד כי לא היו דברים מעולם וכי מדובר בהתנכלות על רקע הזיקה לרב שאול אלתר, בן דודו של האדמו"ר הנוכחי שפרש רשמית מהחסידות והקים קהילה נפרדת.

לדבריו, את מכשיר גז המדמיע הוא נשא בכיסו אך בשום שלב לא תכנן להוציאו.

בראיון שהעניק לאתר החרדי 'חרדים 10' הוא גולל את גרסתו המצמררת. ״אני רגיל להגיע באופן קבוע לאדמו”ר מגור להתייעץ, כבר הרבה שנים, בגלל הילדה המונשמת שלי. האדמו”ר מייעץ לי בכל בתחום – הגעתי גם היום להתייעץ.

בדבריו תיאר כי נאמר לו שאסור לו להיכנס מבלי לנמק את סיבת הדבר, ולאחר שהתעקש להישאר שם החלו לתקוף אותו באלימות.

"המתנתי שם עד שפתאום התחילו לתקוף אותי, הזמנתי משטרה, אמרו לי שיבואו. תקפו אותי שוב ושוב, עד שהגיע בחור, מראשי פעולות הטרור, הפיל אותי לרצפה ותקף אותי קשות, נתן לי בעיטה בראש, ועוד כמה אברכים הצטרפו אליו.

"אמר להם: 'קחו לו מה שיש לו'. לקחו ממני את הכיפה, הכובע, גז מדמיע. אני באופן קבוע מחזיק בגז מדמיע, בגלל שהייתי בלינץ במזרח ירושלים.

"לקחו את המשקפיים שלי, טלפון. כל מה שהיה לי. אז הגיע מאבטח, ליווה אותי החוצה. בקשתי שיביאו לי את הפריטים שלי. אמרו לי: 'תשכח מזה, אל תיכנס לכאן יותר, אנחנו נהרוג אותך'''.

״המשטרה הגיעה אחרי שנפלתי והכניסו אותי פנימה והיכו אותי. השוטרים סלקו את הפורעים. יש לי שברים באף. וכאבים מאוד חזקים בכל הגוף. כולי מדמם", סיכם.