חגיגה במלונית: "מוישי דמע משמחה"

נער בן 13 שנמנע ממנו לחגוג בר מצווה לאחר שנאלץ להשתכן עם המשפחה במלונית קורונה, הופתע כשארגון 'לב לרפואה' הרים עבורו את הכפפה.

מיכל לוי , א' בכסלו תשפ"א

חגיגת בר המצווה
חגיגת בר המצווה
צילום: יח"צ

לא מעט עיניים דמעו כשמוישי, נער בן 13 שחלה בקורונה, גילה שמאות מאורחי 'מלון הקורונה' בו שהה הגיעו לחגוג לו את בר המצווה למרות הנסיבות המורכבות.

הכל החל לפני שבועות אחדים. ליו"ר ארגון 'לב לרפואה' הרב יוסף גלאס נודע כי באחד המלונות בדרום הארץ שהוסב למלונית קורונה, שוהה משפחה חרדית שחלתה במחלה ונאלצה להתארח במלון ימים אחדים לפני שילדם מוישי אמור היה לחגוג את אירוע בר המצווה שלו.

ההורים הבהירו לנער כי עליו לוותר על החגיגה בשל הנסיבות אך הנער נעצב אל ליבו והתקשה להשלים עם הבשורה. העובדה שהמקום נשלט על ידי פיקוד העורף פסלה מראש אפשרות של ארגון לוגיסטי מבחוץ באמצעות הצינורות המקובלים.

אולם הרב גלאס החליט להרים את הכפפה ולשמח את הנער באמצעות בעל מנגן והתקליטן אטמור אטיאס ששמחו להופיע בהתנדבות במלון. האירוע כולו הופק על ידי המפיקה חני גולדשטיין המנהלת את הסניף הדרומי של הארגון בכל ימות השנה בהתנדבות.

"תחילה שקלנו האם ניתן להרים את האירוע תוך הקפדה מוחלטת על כללי משרד הבריאות. אולם לאחר בחינה מדוקדקת של המקום החלטנו לקיים את האירוע בחלק הפתוח של המלון בו מורשים החולים להסתובב ואשר הפך ל'גן אירועים' לערב אחד", הוא סיפר.

"במקביל גייסנו תרומות עבור מיני מתיקה וכיבוד קל לטובת מאות המשתתפים אורחי המלון. התוצאה היתה מפעימה. מוישי הגיע למתחם ולא האמין למראה עיניו. דמעות ניקוו בעיניו. ההתרגשות היתה עצומה. הסיפוק שלנו כמובן היה אדיר. כל הקושי שקדם לארגון האירוע מתגמד מול דמעות השמחה של נער בר המצווה", הוסיף.