עומר ינקלביץ': "אנחנו עלולים לאבד את הדור הבא"

שרת התפוצות מספרת כי יהדות התפוצות מודאגת מאוד מסוגיית ההתבוללות וזקוקה לחיזוק משמעותי מצידה של מדינת ישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) אומרת כי יהדות התפוצות זקוקה כיום לחיזוק מצידה של ישראל, בניגוד למצב שהיה במשך שנים רבות.

"שומעים מכל הכיוונים, ממקומות שונים מאנשים שונים בכל יהדות העולם שאומרים את אותה אמירה מוחלטת ונחרצת. העם שלנו בסכנה, אנחנו עלולים לאבד את הדור הבא. הם אומרים הילדים שלנו מנותקים הם כבר לא יהיו מחוברים", אמרה ינקלביץ' במסגרת ועידת החינוך של מרכז ישיבות בני עקיבא ו'מקור ראשון'.

לדבריה, "פתאום מבינים ש80% מהיהודים בתפוצות לא מזדהים, בלתי משויכים. זה מתוך מצבו בו בישראל יש שבעה מיליון יהודים ובתפוצות שמונה מיליון. יש פחד שחילחל בי שלא נהפוך להיות נקודות על המפה, במקום להיות עם מאוחד שמכיר את המורשת וצופה פני העתיד. ביחד אנחנו 15 מיליון ובמקום להבין שזו מכפלת כח עצומה, לעבוד על החיבור והאחדות, לעיתים אנחנו יוצרים הפרדה".

השרה התייחסה להיבטים נוספים של חשיבות הקשר בית ישראל ליהדות התפוצות "צריך לומר שהקשר עם התפוצות מייצר תועלת כלכלית אדירה עבור מדינת ישראל, זה לא מה שמנחה אותנו. אבל צריך לזכור שע"פ הנתונים הקשר שלנו מכניס כ58 מילארד שקלים לתל"ג וזה מבלי להתייחס לתועלת המדינית והתועלת הביטחונית וחברתית".

בסיום דבריה קראה לישראל להתגייס יותר למען יהדות התפוצות. "זו אחריות שלנו הם כל השנים עזרו לנו עכשיו הפרדיגמה השתנתה , אנחנו החזקים. יש לנו אחריות ערכית".