"לטראמפ מותר לערער, אבל הסיפור נגמר"

שמואל רוזנר מהמכון למדיניות העם היהודי: "היחיד שלא מוכן להכיר בזה שביידן ניצח הוא הנשיא טראמפ".

103FM , א' בכסלו תשפ"א

חרף העובדה שעברו כשבועיים מאז הבחירות לנשיאות ארצות הברית, תהליך ספירת הקולות עד נמשך וגם הערעורים עדיין נבדקים.

שמואל רוזנר, פרשן לענייני ארה"ב מהמכון למדיניות העם היהודי שוחח עם אראל סג"ל ורועי עידן ב־103fm והביע את דעתו על המצב.

"המצב הוא סטטי כבר די הרבה זמן. ג'ו ביידן, על פי כל הפרמטרים שיש בידינו, ניצח במספיק מדינות כדי להיות הנשיא הבא של ארה"ב. מצד שני, בחלק מהמדינות האלה עדיין לא נחתם התהליך סופית כי בגלל ספירה חוזרת, ערעורים לבית המשפט שלא הסתיימו וכי מזכירי המדינה של המדינות השונות לא הודיעו רשמית על סיום התהליך", אמר רוזנר.

הסיפור הזה נגמר

עוד הסביר, כי: "לכאורה עוד אין הכרזה רשמית, זה יקרה ב-14 בדצמבר. רשמית ופורמלית עוד לא נקבע הנשיא הבא, אך מעשית כולנו מבינים שביידן ניצח בבחירות. היחיד שלא מוכן להכיר בכך הוא הנשיא טראמפ. יש איתו צוות קטן של יועצים ומשפטנים שמנסים בכל מיני דרכים להגיש ערעורים, בינתיים ההצלחה שלהם היא מוגבלת בלשון המעטה.

"מה שהוצג הן ראיות די סטנדרטיות לזיופים וטעיות קטנות מהסוג שיש בכל מערכת בחירות. לגלגל את התהליך לאחור באמצעות בית משפט יהיה מאוד מסובך. אם צריך להעריך ריאלית - הסיפור הזה נגמר. זכותו של טראמפ לערער בכל בית משפט על התוצאות, וזכותו לנסות ולבדוק עד הסוף האם אכן היו זיופים בבחירות".

לשיחה הצטרף עורך עיתון 'מעריב' דורון כהן, שהביע את דעתו על החגיגות הישראליות בעקבות הפסדו הנראה לעין של טראמפ בבחירות לנשיאות: "אין לי בעיה באופן אישי עם אף אחד שהצביע לביידן ואני מכבד את זה, יש לי בעיה קצת עם ניתוח המציאות של האנשים במיוחד כאן בתקשורת הישראלית. בשנת 2020 אנו צריכים להתפתח, המחשבה צריכה להיות מורכבת, ואנו רואים שהחשיבה הופכת להיות שחור לבן. אני לא נכנס לשמאל וימין, אני נכנס לרציונל, להיגיון פשוט ולשכל ישר".