חברי הכנסת הגיעו לחזק את מחדשי ההתיישבות בשא-נור

הצטרפנו לחברי הכנסת וראש מועצת שומרון שעלו לחזק את המשפחות שנכנסו הלילה לחורבות היישוב. "לתקן את העוול ולהשיב את אדמתנו אלינו"

יוני קמפינסקי, שא-נור , א' בכסלו תשפ"א

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הגיע בצהריים (שלישי) ליישוב שא-נור יחד עם ארבעה חברי סיעת הליכוד: יושב ראש הקואליציה ח"כ מיקי זוהר, ח"כ קטי שטרית, ח"כ אתי עטיה וח"כ עמית הלוי.

דגן וחברי הכנסת את גרעין המשפחות החדש אשר עלה הלילה לחורבות היישוב וקראו לראש הממשלה לאשר לחברי הגרעין לחדש את ההתיישבות היהודית במקום.

"הגענו לשאנור עם קבוצה מכובדת של חברי כנסת עם אמירה ברורה שיש רוב ברור בכנסת ישראל ורוב ברור גם בממשלת ישראל לתקן את הפשע של הגירוש ועקירת היישובים בצפון השומרון ובגוש קטיף", אמר יוסי דגן.

לדבריו, "יש אמירה ברורה וקריאה ברורה לתקן את העוול והטעות הזאת שהיום כולם מבינים אותה, לחזור לשא-נור ולבנות את היישוב הפורח הזה מחדש".

"כראש המועצה האזורית שומרון וכאדם שגורש בעצמו משאנור בגירוש הנפשע לפני כ-15 שנה, אני מחכה לטלפון מלשכת ראש הממשלה שמודיעה לי שאני יכול להוציא היתרי בנייה ואפשר בתוך יום לחזור לשאנור כי השטח בכל מקרה בשליטה מלאה של מדינת ישראל ובשטח C וצה"ל נמצא כאן".

"אנחנו מחזקים מכאן את הגיבורות והגיבורים, המשפחות הצעירות שעלו לכאן לתקן עוול היסטורי בתולדות מדינת ישראל וקוראים לממשלת ישראל לתת להם להישאר בשא-נור ולחדש את ההתיישבות גם בחומש, כדים וגנים ובכל מרחבי צפון השומרון, כי טעויות כמו שהיה בגירוש כמו לפני 15 שנה, מתקנים". הוסיף דגן.

ח"כ קטי שטרית הוסיפה, "הגענו היום לשא-נור, חברי ואני מהכנסת. באנו לחזק את הרוח הצעירה והאמיצה של אותם צעירים שהגיעו היום וקבעו שאת שא-נור לא עוזבים. נכון באופן זמני עזבנו, אבל עכשיו אנחנו חוזרים. אנחנו מחזקים את אותם צעירים אמיצים שבאו ליישב את המדינה".

"אני מקווה שבעזרת ה' נוכל להשפיע על ההחלטות המדיניות של ממשלת ישראל להחזיר ולתקן את העוול הזה שנגרם לפני 15 שנה עם ההחלטה הכה בזויה ולא נכונה לפנות את יישובי צפון השומרון. אני מאוד מקווה שחברי ואני נצליח במשימה הקשה והלא פשוטה לשכנע את כל מקבלי ההחלטות אכן לחזור ליישובים האלו שהגנו על המדינה בצד המערבי והמזרחי שלה".

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, הצטרף לקריאה. "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לשוב לכאן ואני קורא בהזדמנות זו לראש הממשלה ולכל הנהגת המדינה: בואו נעשה את הפעולה החשובה הזאת, בואו נשיב את אדמתנו אלינו".

ח"כ אתי עטייה קראה אף היא לבטל מיד את חוק ההתנתקות ולחדש את ההתיישבות במקום. "אני חברה בשדולת ארץ ישראל ואני קוראת לבטל באופן מיידי את חוק ההתנתקות ולבנות מחדש את כל היישובים בצפון השומרון".

"יש לחזק את ההתיישבות בכל רחבי הארץ, בבקעת הירדן וביהודה ושומרון. אני קוראת להסדיר את נושא ההתיישבות הצעירה כי לא ייתכן שהם יחיו ללא תנאים הומוניטריים, כגון חשמל ומים. כמו כן יש להחיל את החוק הישראלי על יהודה ושומרון ולהחיל את הסיפוח באופן מיידי".

ח"כ עמית הלוי הוסיף, "אנחנו כאן בשא-נור עם עשרות משפחות בר"ח כסלו, חודש החשמונאים, הזדמנות מצוינת לחזור על דברים הברורים והצודקים של שמעון החשמונאי לאותו שליח של אנטיוכוס, כאן בצפון השומרון: 'לא ארץ נוכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו, אשר בידי אויבינו בעת מן העיתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר הייתה לנו עת, הושיבונו נחלת אבותינו'".

"זה מה שצריך להיות גם כאן. יש פשע חמור ויש פשע להכעיס. ההתנתקות הייתה פשע חמור מאוד. בצפון השומרון. זה היה פשע להכעיס ממש, בלי שום נימוק פשוט להוריד ארבעה יישובים בשומרון, כדי לומר שגם האזור הזה לא שייך לעם היהודי כדי לסמן כאילו גם באזור הזה ממנו נתנתק. לכן ממשלת ישראל צריכה לחזור ולהתיישב בגנים, כדים, חומש ושאנור. אני מאוד מקווה שהממשלה תאשר את ההתיישבות כאן, אנחנו נלחץ לעניין הזה ככל יכולתנו, זה הצדק".

נזכיר כי ח"כ אריאל קלנר עשה את הלילה יחד עם המתיישבים במקום. קלנר סיפר, "הגענו לשא-נור היישוב הזה יבנה ויכונן, היישוב הזה חייב להיבנות. חוק ההתנתקות הוא חרפה, הוא חוק אנטישמי שאוסר על יהודים לגור בארץ ישראל והוא חייב להימחק מספר החוקים של מדינת ישראל".