הנשיא במסיק הזיתים
הנשיא במסיק הזיתיםצילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין הצטרף היום (שלישי) בפעם האחרונה בכהונתו למסיק הזיתים השנתי בגינת בית הנשיא יחד עם חניכי המדרשה למנהיגות.

מהזיתים שמסקו יופק שמן זית "הנשיא", המוענק כשי לאורחים המגיעים לבית הנשיא.

"מאז שהחלה תקופת הקורונה, לא קיבלנו הרבה מבקרים כאן בבית הנשיא. והביקור שלכם לרגל המסיק מרנין לב" פתח הנשיא את דבריו בהתרגשות והוסיף, "כמה טוב להיות כאן אתכם באוויר הפתוח ולעסוק בעבודת אדמה. בתקופת הקורונה, התחוור לנו כמה שאנחנו זקוקים לאוויר הפתוח, למרחבים. קשה להיות סגורים, מבודדים, בין ארבעה קירות".

לחניכי המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת אמר הנשיא, "אין דבר שמאחד את כולנו כמו הזית, הזית הוא סמל לשלום אבל קודם כל כדי שיהיה שלום בין כולנו אנחנו צריכים לבנות אמון. הכי טוב לנו לחיות יחד. אתם העתיד שלנו, התקווה שלנו. זאת תקווה ישראלית. כשאני רואה אתכם, אני מתמלא בגאווה עצומה בנוער הנפלא שלנו. אני מקווה שאתם תביאו אתכם נורמות חדשות של שותפות ועשייה."

דרור מורג חבר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית ואחד ממייסדי המדרשה אמר במסיק, "אנו גאים שהמדרשה למנהיגות ישראלית משותפת נבחרה על ידי נשיא המדינה להיות חלק מתכנית תקווה ישראלית. אני רואה במדרשה הגשמת חזון השותפות יהודית ערבית, שתוביל לחברת מופת בה כל אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל יהיו שווים ושוות ובכך נגשים חלק מחזונו של הרצל לחברת המופת".