חברי הכנסת, זוהר, הלוי ושטרית בשאנור

חברי הכנסת מיקי זוהר, קטי שטרית, אתי עטיה ועמית הלוי עלו היום (שלישי) יחד עם מתיישבי שאנור ליישוב שפונה במסגרת ההתנתקות בשנת 2005 במטרה לפעול ליישובו מחדש על ידי יהודים.

ח"כ הלוי סיפר לערוץ 7 על התחושות להגיע ליישוב החרב, "מאוד מרגש ומשמח כאן בשאנור, להגיע לכאן עם עשרות משפחות צעירות ושמחות ועשרות ילדים שמחדשים כאן את היישוב היהודי בשאנור. הפשע השיה כאן בקיץ 2005 שהוא יותר חמור מבחינה מסויימת מהפשע בגוש קטיף, שהפשע היה כאן להכעיס, ממש עבריינות להכעיס. שום נימוק שום צידוק, שום היבטים דמוגרפיים שגם בגוש קטיף הם שקריים. פשוט לומר 'השומרון הוא לא שלנו. גם מפה אנחנו נתנתק ונגרש את היהודים'. לכן החזרה לפה היא מרגשת ולא פחות מכך היא צעד צודק וחשוב ופשע שאנחנו מווים לתקן כחברי כנסת".

ח"כ מיקי זוהר הסביר מהו המסר שהוא מבקש להעביר בעלייתו לשאנור, "המסר הוא שאנחנו לא מוותרים על ארץ ישראל, אנחנו נאבקים על האדמה הקדושה הזאת משום שהיא שלנו. אני חושב שעכשיו יש עת רצון והזדמנות אמיתית, לעשות את השינוי שכולנו מאמינים בו, כולנו רוצים להיאחז בקרקע הזו וזו מבחינתנו המשימה החשובה ביותר והיום כשאני כאן בשאנור זו אמירה ברורה, יש הזדמנות לבטל את החוק לפינוי צפון השומרון, את העוול הנוראי הזה, יש הזדמנות להמשיך ליישב את הארץ בכל הכוח ובכל העוצמה. זו המשימה שלנו, זו אחת מהמטלות שלנו כנבחרי ציבור ואני בעזרת ה' אפעל ככל שביכולתי כדי שהדבר הזה יקרה". ח"כ זוהר קרא, "ליישב את כל ארץ ישראל - שאנור תחילה"

זוהר התייחס לדבריו של יו"ר ימינה שבשעה זו נכון "לשים בצד" את נושא הסיפוח על מנת לטפל בקורונה ובשיסוי בחברה הישראלית ואמר, "אני חולק על דבריו של נפתלי בנט, אם הוא אמר את הדברים הללו הייתי מציע לו לחזור בו מהדברים. ארץ ישראל תמיד מונחת על הפרק, ארץ ישראל תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלנו משום שבסוף מה שיקבע זה כמה אנחנו ננטע את השורשים שלנו בארץ הזו. הקורונה כאן, הקורונה תחלוף, אבל המאבקים שלנו על ארץ ישראל, חייבים תמיד להיות ברורים וחד משמעיים משום שהארץ הזאת זה העתיד של העם כולו. לכן אני חושב שהאמירה הזאת היא לא אמירה נכונה. צריך להאבק על ארץ ישראל בכל רגע והכל זמן וכל שעה בלי לעשות הבחנות בין נושא לנושא".

ח"כ קטי שטרית התחייבה לעשות כל שביכולתה על מנת שתחודש ההתיישבות בצפון השומרון, "תחושה כבדה. איך אפשר לוותר על מקום כזה יפה? מקום כל כך אסטרטגי שמשקיף על כל האזור. להערכתי, אם לא נחזור למקומות האלה - חומש שאנור זו תהיה טעות לדורות ולכן ני חושבת שמפלגתי - הליכוד - שהיא מפלגת שלטון צריכה לעשות כל שבידיה לחזור לכאן".

"החודש כולנו מתרגשים מסיפורי הגבורה של המכבים והחשמונאים, אני חושבת שהמשפחות כאן הם החשמונאים והמכבים של הדור הזה. אני אתן ואעשה כל שביכולתי כדי לסייע להם. אני חושבת שזה צו השעה וחייבים לעשות זאת", אמרה ח"כ שטרית.

ח"כ הלוי הסביר מה בכוונתו לעשות על מנת לקדם את חידוש ההתיישבות בשאנור, "אנחנו כאן הבוקר ואין סיבה שמישהו יזוז מכאן. האדמה הזאת היא אדמת מדינה בשביל זה אנחנו כאן. אין מצב שיהודים גרים בארץ ישראל זה דבר לא לגאלי. זה סופר לגאלי. חובתה של המדינה היא לעשות לגליזציה והסדרה ובירוקרטיה ליישובים היהודים בארץ ישראל אנחנו כאן ואף אחד לא זז מכאן, ואני מאוד מקווה שהעסק הזה יוסדר מבחינת הכנסת, תיקון החוק וכל מה שכרוך בזה".

"צריך לחזור ולשנן לכל ילדי ישראל את דברי שמעון החשמונאי לנציגו של אנטיוכוס 'לא ארץ נוכריה לקחנו, ולא ברכוש זרים משלנו. כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו. עכשיו כשהיתה לנו עת השיבונו את נחלת אבותינו' זה מה שאנחנו עושים כאן ואני מאוד מקווה שנפגש כן בחודשים הקרובים ותראו כאן יישוב פורח וחי כמו שצריך להיות", סיכם ח"כ הלוי.