בני גנץ
בני גנץ צילום: דובר צה"ל

שר הביטחון, בני גנץ, סייר אחר הצהריים (שלישי) ביקור בפיקוד הצפון, באוגדה 91, ביחד עם השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון, הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, מפקד אוגדה 91 תא"ל שלומי בינדר וקצינים בכירים נוספים.

גנץ קיבל סקירה ביטחונית על מוכנות הכוחות ממפקד פיקוד הצפון וקיים הערכת מצב באוגדה. בהמשך סייר לאורך הגבול הצפוני וביקר בחמ"ל האיסוף בעוצבת ברעם שם שוחח עם מפקדים וחיילים.

במהלך הביקור התייחס שר הביטחון לזירת המטענים שנחשפה בדרום רמת הגולן. "אנחנו ערוכים מזה זמן רב לאפשרות של פיגועים בגזרת הצפון. לצה"ל יש את היכולות ואת הנחישות להגיב בצורה חמורה לכל אירוע שלא יקרה, הן בחזית הלבנונית והן בחזית הסורית".

"לפני מספר שעות התגלה מטען בגזרת רמת הגולן. אני מבקש להגיד באופן ברור- סוריה אחראית לנעשה משטחה כדוגמת המטען הזה ולנעשה משטחה בהקשר הברחות האמל"ח שבדרך לחיזבאללה- אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום בעניין הזה", הוסיף גנץ.

לדבריו, "בכל פעם שאני מגיע לגבול בלבנון ישנה סוג של התרגשות אישית אחרי עשרות שנות שירות בלבנון. אני מסתובב פה ורואה מערכת משתפרת ומשופרת, גאווה גדולה ונמשיך להיות פה ולשמור על האזרחים".

השר לעניינים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, הוסיף: "אנחנו פה בצפון, צופים ולומדים את אויבנו, צבא הטרור של החיזבאללה, זה מחייב אותנו להכין את האזרחים בצורה ראויה לכל אפשרות של מצבי חירום".

"לפני כחצי שנה שר הביטחון ואנוכי ביקרו פה את ראשי הרשויות, ראשי קו העימות, הם הציגו בפנינו אתגרים אזרחיים ביטחוניים והראשי ביניהם מיגון הקילומטר הראשון של הבתים, פרויקט שהיה תקוע 3 שנים בממשלה שחררנו 100 מיליון ונשחרר עוד מאות מיליונים למיגון בתים פרטיים ובתים משותפים בצפון. פעולה שניה זה השלמת כל כיתות הכוננות במרחב הצפון פעולה שלישית הקמת מרכזי חוסן מימנו והעברנו את התקציב למרכזי חוסן בצפון, מצב ביזיוני שלא היו פה מרכזי חוסן 5 שנים. הדבר הזה חשוב לחוסן קהילתי ולמצבי חירום. בנוסף מענה, תגמול ולתימרוץ ההתיישבות בצפון באמצעות הטבות המס ליישובי קו העימות. אלו פעולות שהוצגו בפנינו ע"י ראשי הרשויות שנותנים את הלב והנשמה לקהילות שלהם. ביצענו את המשימות ב-100% ונמשיך להשקיע בכספים של מיגון והיערכות למציב חירום בעורף. אם לא יהיה תקציב מדינה, לא ניתן יהיה לממש את התוכניות המלאות", הבהיר השר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו