כאוס באירופה בעקבות התפרצות הקורונה

נבחרת נורבגיה פוזרה ומחפשת שחקנים המשחקים מחוץ למדינה, נבחרת אוקראינה חוייבה כולה להיכנס לבידוד ומשחקי הנבחרות שוב במוקד

נרי וייס - ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א

כאוס באירופה בעקבות התפרצות הקורונה-ערוץ 7
כדורגל בעידן קורונה
iStock

מחר (רביעי) תעלה נבחרת ישראל בכדורגל לשחק פעם נוספת מול נבחרת סקוטלנד, הפעם במסגרת שלב הבתים של ליגת האומות של אופ"א, מפעל הכדורגל החדש של הנבחרות האירופיות.

בעוד תשובות בדיקות הקורונה של שחקני נבחרת ישראל חזרו שליליות וסגל מלא יעמוד לרשות מאמנה האוסטרי ווילי רוטשטיינר, נבחרות לא מעטות ומדינות רבות עומדות בסיכון גבוה לקיום משחקיהן, בעקבות התפרצות הגל השני של נגיף הקורונה באירופה.

מי שראשונה הייתה לעמוד בפני סוגיה מורכבת זו, היא דווקא מי שביטלה משחק ידידות מול נבחרת ישראל מחשש להידבקות בנגיף לאחר שחלוץ הנבחרת הישראלית מואנס דאבור נמצא חיובי לקורונה, כל זאת שעות בודדות לפני שריקת הפתיחה - נבחרת נורבגיה.

כבר ביום ראשון לא הופיעה נורבגיה למשחק מול נבחרת רומניה, לאחר שפוזרו כל שחקני הסגל המקורי, זאת בעקבות איסור ממשלת נורבגיה לטוס למשחק חוץ בשל הידבקותו של המגן עומאר אלעבדלאווי בנגיף.

ארנה סולברג, ראש ממשלת נורבגיה, הסבירה את ההחלטה לאסור על הנבחרת להמריא כשאמרה כי "הנבחרת הלאומית נמצאת בבידוד ואנחנו קפדניים בנוגע לזה. זה אחד מתוך כמה צעדי מנע שנעשים כדי שלא נצטרך להיכנס לסגר כמו במדינות אחרות. אם נחריג את הנבחרת, יהיה עלינו לחץ מכל כיוון אפשרי. אנחנו רוצים למנוע את הפצת המחלה".

הנורבגים ככל הנראה ישלמו על אי ההופעה למשחק מול רומניה בהפסד טכני בתוצאה 3:0, ובינתיים בכדי לא להיפגע בצורה משמעותית עוד יותר מנסים לגבש סגל שחקנים ומאמן המשחקים מחוץ למדינה, כדי שייצגו אותם במשחקם מחר מול נבחרת אוסטריה במסגרת בית 1 של דרג ב'.

הפסד טכני נוסף של נורבגיה יחבל עד מאוד בסיכוייה להעפיל למונדיאל שלא דרך המוקדמות, כאשר בינתיים זו מתמודדות ראש בראש עם אוסטריה על הכרטיס המיוחל לטורניר גביע העולם בכדורגל בעוד שנה.

היום (שלישי) אל נבחרת נורבגיה הצטרפה גם נבחרת אוקראינה, כאשר זו כבר הגיעה לשוויץ לצורך משחקה מול הנבחרת המקומית אך מערך הרפואה בשוויץ הורה לכל אנשי הנבחרת האורחת להיכנס לבידוד מיידי, זאת בעקבות בדיקות הקורונה החיוביות של חמישה משחקניה - כל זאת שעה ספורה בלבד לפני שריקת הפתיחה של המשחק ביניהן במסגרת ליגת האומות של אופ"א.

בדומה לנוברגיה, גם בנבחרת אוקראינה מנסים לגייס שחקנים מחליפים ולהטיסם לשוויץ, אחרת על אופ"א יהיה לקבל החלטות.

מאמן אוקראינה, חלוץ העבר האגדי אנדריי שבצ'נקו אמר שהם היו רוצים לשחק אם רק יאפשרו להם. אם יהיו לנו מספיק שחקנים, אז נעלה למגרש. רק תנו לנו לשחק".

זו לא הפעם הראשונה בה נבחרת אוקראינה סופגת אבידות ונאלצת לעשות שינויים בשל התפרצוץ נגיף הקורונה, כאשר בחודש שעבר היא החזירה את מאמן השוערים מפרישה כדי לשבת על הספסל בהיעדרם של ארבעת שועריה הבכירים וגם המשחק מול גרמניה כמעט ובוטל והתקיים למרות תוצאות חיוביות של שחקני אוקראינה, מה שגרם לבסוף לרשויות בשוויץ לא לקחת סיכון ולבטל את קיום המשחק הערב.

כל אלה מצטרפים למחאות של שחקנים, עיתונאים ואנשי נבחרות רבים נגד קיום המשחקים הבינלאומיים בתקופה זו, כאשר הקורונה עודנה תוקפת את אירופה ומעמידה בכך גם את קיום המשחקים בליגות המקומיות בסכנה גדולה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il