מכון פוע"ה נערך לכנס החתנים והכלות

הכנס השנתי לחתנים וכלות של מכון פוע"ה יתקיים לראשונה במתכונת וירטואלית ובמכון פוע"ה מתכוננים למספר נרשמים גדול הרבה יותר.

ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א

הרב מנחם בורשטין
הרב מנחם בורשטין
צילום: הסברה פוע"ה

כנס החתנים של מכון פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) יתקיים לראשונה לא רק לחתנים ומאורסים, אלא גם לכלות ומאורסות, בניגוד לשנים האחרונות, לאור צורך שעלה מהשטח והרצון של המכון ללמד גם אותן.

אילוצי הקורונה הפכו את הכנס השנתי לכזה וירטואלי, אך דווקא משום כך מתכוננים במכון פוע"ה למספר נרשמים גבוה בהרבה מהרגיל ומצפים להגיע עד ל-1,000 נרשמים ונרשמות.

הכנס יעסוק בהדרכה מקצועית, הלכתית ורפואית לבניית בית יציב ואיתן בישראל ויתקיימו בו מגוון פאנלים, הדרכות וסדנאות מהעולם ההלכתי והרפואי לבניית הבית וכלים רבים להתמודדות עם אתגרי הזוגיות והמשפחה.

הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה: "זו השנה הראשונה בה כנס החתנים והכלות השנתי מתקיים במתכונת כה גדולה ועוצמתית. אנו קוראים לכל מי שמעוניין לקחת חלק מכנס הגדול הזה לבוא וללמוד כיצד לבנות את ביתו בצורה טובה ובריאה. זה נכון לנשואים בשנה הראשונה ונכון גם למאורסים ומאורסות. זו חשיבות גדולה ללמוד כיצד להשכין שלום בביתנו כולנו, ולבנות אותו על בסיס אמוני, הלכתי ורפואי".

את ארבעה ימי הכנס יפתח הרב שמואל אליהו ויקחו בו חלק בין היתר אנשי מקצוע מעולם הרפואה ודמויות מוכרות בתחום ההלכה כמו ראש מכון פוע"ה הרב מנחם ברושטין, הרב אייל ורד, ד"ר חנה קטן, הרבנית שרה אליסף.

כמו-כן ישתתף ד"ר אדריאן ריכשטיין, רופא נשים מחוזי של ירושלים והשפלה ממכבי שירותי בריאות, וכן חברת הבניה "אבני דרך".

הסדנאות והפאנלים יפוצלו לפי קהלי היעד בכדי להתאים לכל נרשם את המידע הרלוונטי והנכון לו והם יעסקו בנושאי שונים כגון: זוגיות ונישואין, הלכות טהרה, בדיקות גנטיות וינתנו טיפים חשובים הקשורים לתקופה הרלוונטית: איך מנהלים זוגיות בתקופת משבר עולמי - קורונה.

הכנס מתקיים בשבוע הבא בימים ראשון-רביעי ו'-ט' כסליו (22-25.11), ויתקיים ללא עלות ובהרשמה מראש ומספר המקומות מוגבל.