פומפיאו
פומפיאו צילום: Yara Nardi, רויטרס

הכוחות הלאומיים והאסלאמיים, מסגרת התיאום העליונה של הארגונים הפלסטיניים, טוענים כי "הבניה וההתרחבות הקולוניאליסטית אינן חוקיות בכל האדמות הפלסטיניות הכבושות ומהוות פשע מלחמה נגד עמנו הפלסטיני, דבר המחייב נקיטת עמדה רצינית ע"י כל הגורמים המרכיבים את הקהילה הבינלאומית והמוסדות הבינלאומיים".

בהודעה שפרסמו (שלישי) קראו הכוחות הלאומיים והאסלאמיים לקהילה הבינלאומית לספק ביטחון לעם הפלסטיני מפני "פשעי הכיבוש" ולזרז את ההליכים שיאפשרו למצות את הדין עימו בבית הדין הפלילי הבינלאומי בגין "פשע הקולוניאליזם ההתנחלותי והפשעים האחרים ההולכים ומסלימים נגד עמנו".

בתום ישיבה שערכו ברמאללה ציינו הכוחות הלאומיים והאסלאמיים, כי "פשעי הכיבוש ההולכים ומסלימים" לא ישברו את כוח הרצון והעמידה האיתנה של העם הפלסטיני הדבק בזכויותיו, בעקרונות היסוד שלו ובמאבקו להשגת חירות ועצמאות ולהבטיח את זכות השיבה של הפליטים, זכות ההגדרה העצמית והקמת מדינה פלסטינית עצמאית וריבונית שבירתה אל-קודס (ירושלים המזרחית).

הכוחות הלאומיים והאסלאמיים אף קראו להפעלת "המאבק העממי" ב"כל האדמות הפלסטיניות הכבושות" נגד "הקולוניאליזם ההתנחלותי, המחסומים, הגדרות, וההתקפות נגד בני עמנו, ובפרט באזורים הקרובים להתנחלויות הקולוניאליסטיות הבלתי חוקיות".

עוד נמסר על הפגנה שמארגנים הכוחות הלאומיים והאסלאמיים נגד ביקורו המתוכנן של שר החוץ האמריקני מייק פומפיאו בהתנחלות פסגות הסמוכה לרמאללה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו