דייט
דייט iStock

דן טימור, מאמן ליצירת זוגיות ומחבר הספר 'להיות מאושרת בזוגיות', הרצה השבוע במסגרת מיזם 252. הרצאתו עסקה בשליטה בממלכת אי הוודאות, שוחחנו אתו על כך.

"הדייטים וההיכרויות זה עולם שכולם רוצים שתהיה בו וודאות, אבל מצד שני כל מי שביקר שם יודע שוודאות זה הדבר האחרון שניתן לצפות לו שם, לפחות בשלב הראשון של ההיכרות, כי מדובר בשני אנשים שונים ממקומות אחרים עם רצונות אחרים ורוצים למצוא חן אחד בעיני השני ורוצים לדעת איך זה עובד ולא יודעים איך זה עובד", אומר טימור.

"אי הוודאות היא משהו נוכח וכשאנשים מנסים לברוח מאי הוודאות ולייצר וודאות זה יוצר לחץ נוסף, לכן אחד הדברים שאני מלמד הוא במקום לנסות ולהשיג וודאות ללמוד ללכת צעד אחור ולשלוט בממלכת אי הוודאות".

הדרך לכך, אומר טימור, עוברת בשינוי אנרגתי באדם עצמו. "בשלב הזה של היכרויות חייבת לעבוד אנרגיה מאוד גבוהה. כשמתקשרים לבן זוג אנחנו רוצים לשמוע בצד השני משהו שיוצר תחושה טובה ונעימה. לכן אחד העקרונות שאני מלמד הוא איך אנחנו שומרים על האנרגיה הגבוהה שלנו בהתהוות הקשר, כי כשהאנרגיה שלנו גבוה אנחנו יכולים להגיב טוב יותר, להיות הרבה יותר חיוביים והרבה יותר אופטימיים וכל אלה איכויות שעוזרות לקשר להצליח להיות הרבה יותר טוב".

"כשמגיעים לקשר עם שלל אמונות ותחושות שאני לא מספיק טוב ושעוד אחת תעזוב אותי וכו' אנחנו מייצרים עוד מהדבר הזה. כשהופכים את זה ומביאים משהו חיובי ואמונה שזה יעבוד, הסיכוי שהקשר ייפול בגלל מכשולים הם קטנים יותר".

האם המנגנון התודעתי הזה שעליו מדבר טימור אינו כניסה לתבניות כמעט מתמטיות וטכניות, בעוד נושא הזוגיות הוא נושא שברגש? "זה בדיוק ההיפך מתבניות", משיב טימור. "הדברים האלה קורים בין אם נרצה ובי אם לא נרצה ואני אומר שבמקום לשנות אותם נחזק את עצמנו".

דן טימור
דן טימור עצמי

"אחד הטיפים שאני מציע לאנשים ללמוד משהו חדש, לצאת מהראש שלכם ולא לעסוק באם זה עובד או לא. תעשו משהו חדש, תקראו ספר חדש. זה מייצר עניין בקשר ולא לקבל את הדפוסים של אי הוודאות ולא לאפשר להם להשפיע עלינו, מה שהורס בסופו של דבר את הקשר".

האם את כל זאת ניתן באמת להעביר בהרצאה לקבוצה גדולה של משתתפים? האם מסרים כאלה לא אמורים לעבור באופן אישי וישיר באימון של ארבע עיניים? "נכון שככל שהליווי אישי יותר הוא יותר מותאם, אבל יש גם חליפה שמתאימה להרבה אנשים. לחלק מהאנשים זה יפגע בול וחלק יצטרכו להתאים את זה בצורה מדויקת יותר לפן האישי שלהם".

להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן.