"מאז החתונה מצבו של האב החל להשתפר"

האב חולה הקורונה שחתונת בנו נערכה לפני כחודש מתחת לחלון החדר בו היה מאושפז במצב קשה מאוד, שוחרר לביתו השבוע

ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א

"מאז החתונה מצבו של האב החל להשתפר"-ערוץ 7
האב מביט בחתונה מחלון חדרו במחלקת הקורונה
צילום: דוברות הדסה

כחודש לאחר שהצוות בבית החולים ארגן את חתונת הבן מתחת לחלונו בבית החולים הדסה עין כרם, שוחרר לביתו השבוע האב בן ה-56 שחלה בקורונה והיה מאושפז במצב קשה מאוד.

נועה רגונס, האחות הראשית במחלקת הקורונה בה אושפז האב, סיפרה "מצבו של החולה היה קשה מאוד אך מאז יום החתונה, אותה ארגנו בהדסה במהירות למען המשפחה, הוא החל להתייצב ולהשתפר. הצוות המשיך לטפל בו במסירות עד לשחרור והוא כעת ממשיך להתאושש בביתו כשהוא חזק יותר באופן משמעותי".

כזכור, צוות מחלקת הקורונה, התפעול וההנהלה בהדסה יחד עם ארגון "יד אברהם", ארגנו את חתונת בנו של החולה מול החלון בבית החולים, מאחר והיה מאושפז במצב קשה במחלקה ולא היה סיכוי שישתתף בחתונה - אם הייתה מתקיימת בכל מקום אחר.

היו אלה רגעים מרגשים ביותר בהדסה עין כרם, שזכו לתיעוד ולסיקור נרחב, כאשר האב זכה לברכות מן החופה ואף נופף לחוגגים בידיו ממיטתו.

על מנת להצליח במשימה, החתן בן ה-20 התחתן בחופה מצומצמת בחיק המשפחה הקרובה השייכת לחסידות גור, ובהקפדה על נהלי משרד הבריאות.

במחלקה מספרים שלמרות המצב הקשה של האב וההתדרדרות במצבו באותם ימים, הוא החל להתחזק אחרי החתונה.

"ראינו שינוי לטובה כבר מאותו יום", מספרת נועה רגונס אשר בתפקידה כאחות הראשית במחלקה עקבה מקרוב והייתה מעורבת בטיפול היומיומי באב. "משהו בו התעורר בהחלט".

"האבא החל להשתפר והצוות עשה כל שביכולתו על מנת לשמר זאת ולקדם אותו. מיום ליום נלחמנו על עוד צעד ועוד שיפור, עד שיכולנו לשחרר אותו לביתו להמשך החלמה ושיקום. לשמחתי הוא כבר נעמד והתהלך מעט, דבר שלא היה יכול לעשות באותם ימים קשים וכולנו שמחנו לשמוע עליו", הוסיפה.

בני המשפחה מספרים כי הם מאושרים מאוד, משתי השמחות שפקדו אותם בהדסה. "החתונה הייתה צעד ראשון בדרך להחלמה וכעת ב״ה האבא שוחרר ומדיי יום רואים שיפור מבחינה רפואית. תודתנו הגדולה לצוות הסיעוד והרפואה במחלקת הקורונה בהדסה עין כרם שעשה חסד של ממש בעבודה מקצועית לילות כימים, לארגון 'יד אברהם' שסייע לארגן בהצלחה את מעמד החופה בחצר בית החולים, ולמתנדבים היקרים מטעם ארגון 'יד אברהם' שעמדו לצדו של אבינו במסירות רבה, ולכל מי שהתפלל לרפואתו".