הרב מרדכי אליהו זצ"ל
הרב מרדכי אליהו זצ"ל צילום: Yossi Zamir/Flash90

בארגון "עטרת מרדכי אליהו" מאירים את העולם בתורה ובחסד ברוח אביהם של ישראל הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

הרב עקיבא יגאל אבן-דנאן נשלח לרחובות לפני שני עשורים על ידי מרן להקים מרכז של תורה וחסד ברוח מרן. תורה וקדושה מתוך עשיית חסד יומיומי ללא הבדלי זרם ומפלגתיות. וזכה להקים מרכז של תורה , תורה שמאירה לכולם באהבה ללא הבדלים וגוונים כדרכו הייחודית של הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

בנוסף לבית –המדרש והכולל של "עטרת מרדכי אליהו" פועל במקום בית תמחוי שחילק עד היום עשרות אלפי מנות חמות יומיות וסלי מזון ארוזים לשבתות וחגים, למשפחות נזקקות, מוגבלים, יתומים ומשפחות חד הוריות. בעזרת חברי הקהילה.

דווקא היום בחודש כסלו, בית התמחוי פותח בקריאה לעם ישראל לערבות הדדית, אחרי חודשים רבים של התמודדות עם מגפת הקורונה אשר השפיעה על מעגלים רחבים ומשפחות רבות שאותות המצב הכלכלי נכרים בהן , והצורך העצום של משפחות נוספות לקבלת עזרה בביקוש גובר מיום ליום.

עקב השמירה הקפדנית על הוראות משרד הבריאות ואי היכולת לחלק כעת אוכל חם אנו ממירים את חלוקת המזון לתלושי קניה למזון מתוך התחייבות לציבור שכל שקל שייתרם לבית התמחוי ישמש במלואו לתלושים לנזקקים (100% לצדקה).

בנוסף לצד מפעל חסד זה פועל במקום מידי יום (גם בחגים ושבתות) כולל ייחודי באשמורת הבוקר ללימוד משניות והזוהר הקדוש כחלק מלימוד והנצחה לכל מבקש.

כמו כן במקום פועל "כולל הלכה" להסמכה לרבנות ודיינות במבחני הרבנות הראשית לישראל ופסיקה לפי דרכו הייחודית של הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

ב"עטרת מרדכי אליהו" מתקיים בית כנסת קהילתי עם שיעורי תורה למען כלל הציבור להגדלת תורה והאדרתה בדרכים שונות

מוזמן להיות שותף איתנו בעשיית החסד דווקא בימים אלו מכאן