נכדו של ג'ו ביידן יעבור פדיון הבן?

בנו של הנשיא הנבחר של ארה"ב נשוי ליהודיה ונכדו נחשב ליהודי על פי ההלכה. הסב, יהודי שומר מצוות, העלה בפני הפוסקים שאלה סבוכה

ערוץ 7 , א' בכסלו תשפ"א

נכדו של ג'ו ביידן יעבור פדיון הבן?-ערוץ 7
אילוסטרציה
Flash 90

בנו של הנשיא הנבחר של ארה"ב, האנטר ביידן, נישא אשתקד למליסה כהן, יהודייה ממוצא דרום אפריקני, שאביה הוא יהודי שומר מצוות.

לבני הזוג נולד בחודש מרץ האחרון בן, ועל פי הדיווח באתר "בחדרי חרדים" העלה הסב היהודי את השאלה האם עליו לערוך לתינוק שנולד, שהוא יהודי על פי ההלכה, פדיון הבן.

מדובר בשאלה הנתונה במחלוקת בין שניים מ"נושאי כליו" של השולחן ערוך, ותחילה התקבלה תשובה לפיה אין לערוך לילד פדיון הבן, מאחר שאביו איננו יכול לערוך את הפדיון ועל כן עדיף להמתין שהילד יגדל ויוכל לפדות את עצמו.

אולם, לנוכח האיומים הביטחוניים על בני משפחתו של ביידן, והתפיסה שלפיה במצווה זו של פדיון הבן פודים את הבן ממוות, וזו סגולה לשמירה ממזיקים ולאריכות ימים, עלתה השאלה פעם נוספת.

על פי הדיווח, השאלה המעניינת נשלחה בימים אלו לגדולי הפוסקים, שיצטרכו להרחיב את הדיון בכמה סוגיות מורכבות הקשורים בשאלה זו, כמו דיני "בני בנים כבנים", "כהנת חללה" ו"תינוק שנשבה", וכנראה גם יצטרכו לאמוד את גודל הסכנה הנשקפת לפעוט.