טראמפ פיטר את ראש הסוכנות לביטחון סייבר

נשיא ארצות הברית הודיע בטוויטר על פיטוריו של כריס קרבס לאחר שפרסם הצהרה ובא קבע שלא היו אי-סדרים בבחירות.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

טראמפ
טראמפ
White House

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פיטר הלילה (רביעי) את ראש הסוכנות לביטחון סייבר ותשתיות, כריס קרבס, לאחר שקרבס פרסם דו"ח שבו קבע שלא היו אי-סדרים בבחירות לנשיאות לפני שבועיים.

"ההצהרה של כריס קרבס על אבטחת הבחירות ב-2020 הייתה מאוד לא מדויקת, מכיוון שהיו הונאות מאסיביות, כולל אנשים מתים שהצביעו, משקיפים שלא הורשו להיכנס למקומות שבהם ספרו קולות, תקלות במכונות ההצבעה מאוחרת ורבים נוספים. אי לכך, כריס קרבס פוטר מתפקידו כראש הסוכנות לביטחון סייבר ותשתיות", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

בציוץ שפורסם מספר דקות מאוחר יותר כתב טראמפ כי "הדבר היחיד שהיה בטוח בבחירות שלנו הוא שהן היו כמעט בלתי חדירות להתערבות מעצמות זרות. על כך ממשל טראמפ לוקח קרדיט גדול".

קרבס ניהל את הסוכנות, CISA, מאז הקמתה ב-2016. לפני כשבוע פרסמה הסוכנות הצהרה שבה נכתב כי אין "שום הוכחה" לכך שקולות אבדו או שונו, או שמערכות ההצבעה מושחתות. עוד נכתב כי מערכת הבחירות האחרונה היתה המאובטחת ביותר בתולדות ההיסטוריה האמריקנית.

פיטוריו של קרבס מגיעים שבוע לאחר שטראמפ פיטר את שר ההגנה מארק אספר. לפי הדיווחים בארה"ב, טראמפ שוקל לפטר גם את ראש ה-CIA ג'ינה הספל ואת ראש ה-FBI כריסטופר ריי לפני סיום כהונתו בעוד כחודשיים.