תל אביב
תל אביבצילום: איסטוק

תל אביב היא אחת הערים היקרות ביותר בעולם מבחינת יוקר המחיה. כך קבע המגזין "אקונומיסט" שפירסם דירוג של 133 הערים היקרות ביותר למחיה בעולם, בעיקר במהלך משבר הקורונה.

הדירוג התבסס על סל שכולל 138 מוצרים יומיומיים שנרכשים על ידי תושבי הערים ביחד עם עלויות המגורים, כאשר הדו"ח לקח בחשבון את השפעות מגיפת הקורונה על עלויות המחיה היומיות.

הדו"ח מעלה כי פריז, ציריך והונג קונג תופסות במשותף את המקום הראשון ברשימה כערים היקרות ביותר בעולם כיום.

סינגפור, שתפסה בעבר את המקום הראשון ברשימה ירדה אל המקום הרביעי כאשר על פי הערכת אנשי ה"אקונומיסט" הסיבה העיקרית לירידת עלויות המחיה בסינגפור היא עזיבתם של עובדים זרים רבים בעקבות מגיפת הקורונה, כאשר במקום החמישי נמצאות במשותף תל אביב ואוסקה ביפן.

את העשירייה הראשונה של הערים היקרות בעולם סוגרות ז'נבה, ניו יורק, קופנהגן ולוס אנג'לס. את תחתית הרשימה, הערים עם עלויות המחיה הזולות ביותר בעולם, סוגרת דמשק בירת סוריה, כאשר מעליה נמצאות טשקנט מאוזבקיסטן, לוסקה מזמביה, קראקס מונצואלה ואלמטי מקזחסטן.

"מגיפת הקורונה גרמה לדולר האמריקני להיחלש בעוד שהמטבעות במערב אירופה וצפון אסיה התחזקו מולו, מה שגרם לשינוי במחירי הסחורות והשירותים. המגיפה שינתה את התנהגות הצרכנים, מכיוון שמגמות כמו עבודה מהבית העלו את מחירי מוצרי האלקטרוניקה והזמנת ארוחות במשלוחים הביתה תפסו את מקום הארוחות במסעדות עבור משפחות מהמעמד הבינוני", אמר אופסנה דוט, ראש דסק יוקר המחיה העולמי ב"אקונומיסט".