תומכי נתניהו הפגינו מול בית משפחה שכולה. ריבלין: "זו לא דרכנו ולא נשתוק"

נשיא המדינה וחברי כנסת משמאל גינו את ההפגנה מול המשפחה שאיבדה את בנה. יאיר נתניהו סיפר על אישה שצעקה אליו מהחלון "תמות כבר".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א | עודכן: 16:12

שיירת מחאה בקיסריה
שיירת מחאה בקיסריה
צילום: Anat Hermony/Flash90

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הגיב הבוקר (רביעי) להפגנת תומכי נתניהו מחוץ לבית משפחתו של תום פרקש ז״ל בקיסריה. תום נפל בהתרסקות מסוקו בקרב בגבול הצפון במלחמת לבנון השנייה.

"מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כִּי שֶׁקֶט הוּא רֶפֶשׁ", כתב ריבלין בטוויטר.

ח״כ עפר שלח (יש עתיד) מתח ביקורת על המשטרה: ״הפגנת הביביסטים מול בית משפחת פרקש בקיסריה, והדברים שהטיחו במשפחה השכולה, מזעזעים ומקוממים. בעיני כנופיות נתניהו הוא מעל לכל, גם מעל למי שקורבנו למען המדינה הוא הקשה מכולם. ‏והמשטרה? עסוקה כנראה בבלימת צוללות מפלסטיק״.

ח"כ תהלה פרידמן מכחול לבן הגיבה: "אני מניחה שהמפגינים האלה בטח מחזיקים מעצמם פטריוטים ואוהבי המדינה. הם לא. מי שמסוגל לדבר ככה אל משפחה שכולה לא אוהב את ישראל. לא עושה לטובתה. הוא רק שטוף שנאה. רק מחריב אותנו".

כאמור, המפגינים עמדו מול בית המשפחה השכולה בקיסריה ואמרו לבני הבית: "משפחת פרקש, זה שאיבדתם בן לא מקנה לכם את הזכות... אנחנו פה נהיה כל עוד תארחו את האנרכיסטים על הגג של הבית שלכם. לא ניתן לכם פה את חופש הביטוי שהתרגלתם".

ב"הארץ" דווח כי משפחת פרקש היא שכנה של משפחת נתניהו בקיסריה. במוצאי שבתות מארחת המשפחה אנשי שמאל שנושאים דברים לעבר בית ראש הממשלה.

בנו של ראש הממשלה נתניהו, יאיר נתניהו, סיפר בטוויטר: ''אותה משפחת פרקש מארחת כל שבוע בביתה את האנשים הכי קיצונים ומטורללים של הדגלים השחורים שצועקים ברמקול קללות נוראיות לבנימין נתניהו שהוא 'אח שכול'. זה בסדר כמובן נכון?''.