חבר הכנסת ויו"ר מפלגת בל"ד לשעבר, ג'מאל זחאלקה, השמיע התבטאויות חמורות במהלך ראיון לתאגיד השידור הישראלי, וקרא לפלסטינים ביהודה ושומרון לצאת למאבק ב"כיבוש".

בראיון לכאן רשת ב' אמר זחאלקה "צריך לעשות פעולות שיביאו לקיצו של הכיבוש הישראלי. אני מתכוון לזה שתהיה התקוממות עממית, מרי אזרחי, בגדה המערבית נגד הכיבוש. מאה אלף פלסטינים יכולים לכתר התנחלות ולהפריד אותה מהעולם".

יו"ר מפלגת בל"ד לשעבר הסביר הבוקר (שלישי) את אמירותיו הקשות ואמר כי "אני מעוניין בשלום צודק ובסיום הכיבוש. התיאום הביטחוני מאריך את ימי הכיבוש ובסופו של דבר גורם לשפיכות דמים. צריך לנהל מאבק עממי, לא אלים, לסיום הכיבוש. כשהעולם הערבי נוטש, הפלסטינים צרכים לצופף שורות".

"כש-100 אלף איש יכתרו התנחלות העולם ישים לב למאבק הפלסטיני. העם הפלסטיני נכווה מספיק ומציע הסדר הוגן - מדינה פלסטינית בגבולות 67, וישראל דוחה זאת בתוקף. מה אתם רוצים מדינה דו-לאומית? אנחנו לא נעלם", הוסיף זחאלקה.

חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) דורש לפתוח בחקירה פלילית נגד זחאלקה בחשד להסתה. במכתב ליו״ר הכנסת יריב לוין מבקש סופר לפעול לשלילת זכויותיו של זאחלקה כחבר כנסת לשעבר. כמו כן פנה חבר הכנסת סופר ליועמ״ש ולמ״מ המפכ״ל, ניצב מוטי כהן, על מנת שיפתחו בחקירה פלילית עוד היום כנגד זאחלקה בגין הסתה וסיכון חיי ציבור.

"ג׳מאל זאחלקה הוא ממשיך דרכו של המרגל בשארה, קורא למאבק עממי וטוען שכוונתו בדרכי שלום. המאבק העממי האחרון לו קראו מנהיגי הציבור הערבי היה באוקטובר 2000 בו יצאו אלפים מערביי ישראל כשהם מיידים אבנים ובקבוקי תבערה והורסים מכל הבא ליד״, הזכיר ח''כ סופר.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) פנה גם הוא ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד זחאלקה, "שקרא אתמול לאלימות וטרור נגד ההתיישבות והמתיישבים. יש לשים גבול לאזלת היד של מערכות אכיפת החוק אל מול התמיכה בטרור מצד מנהיגי ערביי ישראל בעבר ובהווה", אמר סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו