"לעיתים פרידה מהעבר מובילה לחופה"

לקראת הרצאתו הערב בפרויקט 252, מסביר הרב גור גלון כיצד לפעמים דייט מפוספס מהעבר יכול להפוך לחתונה בעתיד.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

"לעיתים פרידה מהעבר מובילה לחופה" -ערוץ 7
Wedding
iStock

במסגרת פרויקט 252,ייפגשו המשתתפים הערב (רביעי) עם הרב גור גלון, ראש הכולל בישיבת הר ברכה ובעליו של בית הספר למאמנים לחתונה 'מאמנים לחיים'.

הרב גור גלון ידבר על הנושא 'הפרידה שמובילה לחתונה', שכותרתו בעצמה כבר מעוררת תהיות.

"כשאנחנו מתעסקים ברווקים ורווקות שיש להם זמן ארוך שהם מנסים בו להתחתן בלי הצלחה, אז יש לכל אחד מהם הרבה מאוד היכרויות שלא הבשילו לחתונה. הרבה פעמים בדיוק בנקודה הזו נמצא המטמון, אם יודעים למצוא אותו", מסביר לנו הרב גלון.

הוא גם מנמק את הדברים: "אם בחורה יצאה לדוגמה עם מאה בחורים והחליטה שזה לא מתאים, הרבה פעמים הבעיה היא בהחלטה שהדברים לא מתאימים. אם הבחור/ה עושה עבודה פנימית ומבין שאולי הדברים שעליהם נפסלו הדייטים לא היו כאלו שבאמת מצדיקים פסילה ויש דברים שאפשר לקבל והיו נראים רגעית לא מתאימים, אז לחדש את הקשר יכול להיות טוב מאוד. כי זה כבר מתקדם ומדלג על שלב ההיכרות הראשונית שכבר היתה והרבה פעמים מהווה את הקושי הגדול. הרבה מאוד פעמים דווקא העובדה שמתחילים את הקשר ממקום כזה, מובילה לחתונה".

הרב גור גלון
עצמי

"זה מהלך שללא ספק דורש מידה של תעוזה, אבל לא צריך לחשוש מתשובה שלילית, בבחינת לא נעים - לא נורא. הרבה פעמים אם אני הצד שניתק את הקשר והצד השני רצה ואני חוזר ומסביר לעומק מה השתנה ולמה יש פוטנציאל - מקבלים תשובה חיובית. זה גם לא תמיד חייב לבוא באופן ישר, אלא אפשר דרך מי שהציע את החיבור במקור. הסיכויים לדעתי גדלים במצב כזה להתחתן", מוסיף הרב גלון.

לדעתו, הבעיה המרכזית של הדור הנוכחי היא בררנות יתר. "את המילה בררנות צריך להסביר ולבאר הרבה. כי זה לא מצביע על כך שמישהו לא בסדר. אנחנו חיים בנסיבות שקשה להימלט בהן מבררנות היתר. המגוון והשפע העומד בפני כל בחור ובחורה הוא עצום. בחורים ובחורות שהרווקות שלהם נמשכת חמש, שש ושבע שנים יצאו ללפחות 200 דייטים בדרך כלל. דבר כזה מוביל כל בחור או בחורה לשאול את השאלה: האם מי שאני יוצא איתנו הוא הטוב ביותר בשבילי? או שאולי יש יותר טוב? ואם זה לא הכי טוב אז עדיף לעבור הלאה וכו'. בגלל הבררנות מתאחר גיל החתונה ואת זה אפשר לשנות".

הרב גור גלון יעביר הערב הדרכה בנושא: פרידה מהקשרים בעבר שיובילו לחופה. להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן.