משטרת ניו זילנד מציגה: מדי חיג'אב

בניסיון לגייס שוטרות מוסלמיות: משטרת ניו זילנד הציגה מדים הכוללים את כיסוי הראש המוסלמי - חיג'אב.

ניסן צור - ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

משטרת ניו זילנד מציעה לשוטרות מוסלמיות להצטרף לשורותיה, ומוכנה בתמורה לכך לאפשר להן לחבוש את כיסוי ראש המוסלמי, החיג'אב.

ההחלטה להכניס את החיג'אב כחלק רשמי ממדי המשטרה הגיעה לאחר גיוסה של שוטרת מוסלמית בשם זינה עלי, שהחליטה להתגייס למשטרת ניו זילנד לאחר הטבח בכרייסטצ'רץ' בשנה שעברה, בו פתח ברנטון טרנט באש על קבוצת מוסלמים שהתפללה במסגד מקומי ורצח 51 בני אדם כאשר הוא פוצע עוד 47 מתפללים.

זינה עלי, שנולדה בפיג'י אך עברה לניו זילנד בילדותה, הפכה לשוטרת הראשונה אי פעם בניו זילנד שחובשת כיסוי ראש מוסלמי.

בראיון לעיתון המקומי "נשיונל דיילי" אמרה עלי כי "הבנתי שדרושות יותר נשים מוסלמיות במשטרה על מנת לתמוך באנשים. זה מרגיש נהדר להיות מסוגלת לצאת ולהראות את החיג'אב של משטרת ניו זילנד כחלק מהמדים שלי. אני חושבת שכאשר מבחינים בחיג'אב, יותר נשים מוסלמיות ירצו להצטרף גם הן לשורות המשטרה".

גם במדינות אחרות כבר הוכנס החיג'אב כחלק ממדי המשטרה עבור נשים מוסלמיות המבקשות להתגייס. משטרת ויקטוריה באוסטרליה הכניסה המשטרה את החיג'אב למדים הרשמיים כבר בשנת 2004, כאשר שנתיים מאוחר יותר החליטה גם משטרת לונדון לאפשר לשוטרות מוסלמיות לחבוש את כיסוי הראש המסורתי, ובשנת 2016 איפשרה גם משטרת סקוטלנד את השימוש בחיג'אב לשוטרות מוסלמיות.

דובר משטרת ניו זילנד אמר כי ההחלטה נבעה מהרצון "לייצר שירות המייצג את האוכלוסייה המגוונת של המדינה".