רון קובי
רון קוביצילום: David Cohen/Flash90

רון קובי, ראש העיר לשעבר של טבריה, פנה לשר זאב אלקין בדרישה להחזירו לתפקיד ראש העיר בטענה כי ההחלטה להדיחו לקתה בניגוד עניינים.

קובי פנה לשר אלקין באמצעות עורכת דינו דפנה הולץ לכנר.

באשר לעיתוי הבקשה מסביר קובי כי שר הפנים דרעי החליט על מינויו של חבר בצוות השימוע לתפקיד ראש הוועדה הממונה בטבריה - למרות שלטענתו היה מנוע מלעשות זאת בשל ניגוד העניינים בו הוא מצוי מול הפרשה.

"פנייה דחופה זו נשלחת אליך לאור ההתפתחות הדרמטית שארעה לפני שבועיים ימים בדיוק, כאשר שר הפנים, אשר היה מנוע מלעסוק בעניינו של מרשי כאמור, החליט על מינויו של חבר בצוות השימוע, בועז יוסף, לתפקיד ראש הוועדה הממונה בטבריה", כתבה עורכת הדין.

"התפתחות זו מציגה באור בהיר, חדש וחד משמעי, את כל המהלך שקדם להפסקת כהונתו של מרשי כראש עיריית טבריה, והיא מהווה הוכחה ניצחת לנכונות טענות מרשי וחברת סיעתו, הגב’ ברזילי, כפי שהועלו באופן נחרץ במהלך השימוע, בדבר קיומו של פגם מהותי היורד לשורשו של עניין בהליך השימוע שהתקיים, וזאת בשל ניגוד עניינים בו היה מצוי חבר הצוות, הממונה על המחוז, בועז יוסף".

בהמשך הכביר קובי במילים בדף הפייסבוק האישי שלו. "דרמה, תיבת פנדורה משפטית שנפתחה בטבריה. מסתבר שהשימוע ההדחה שנערך לרון קובי ראש העיר הקודם היה פסול מתחילתו תוך ניגוד עניינים. עורכת הדין דפנה הולץ לכנר שלחה הערב מכתב לפני מיצויי הליכים ובו דרישה לבטל את השימוע".

"שר הפנים אריה דרעי מינה ליו״ר הועדה הממונה את בועז יוסף, אשר היה גורם דומיננטי מאד בכל הליך ההדחה והשימוע. השר אריה דרעי מצפצף בדרכו שלו על כל החוקים המינהליים האפשריים, כל מטרתו להפוך את טבריה לעיר תיירות חרדית".

עוד הוסיף כי "השר אלקין הפך לחותמת גומי גמישה של אריה דרעי, עוד אבן ונדבך במכירת המדינה לסיעות החרדיות. טבריה נלחמת על עתידה. העיר הזו נשדדה מהתושבים שלה".