יואב גלנט בשומרון:
להשלים את ההתיישבות בכל פינה, מהירדן ועד הים

שר החינוך יואב גלנט וראש מועצת שומרון יוסי דגן חנכו את מבנה הישיבה התיכונית האזורית בברוכין, שנבנה בעלות של 35 מיליון שקלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

שר החינוך יואב גלנט (הליכוד) וראש מועצת שומרון יוסי דגן השתתפו בחנוכת מבנה הישיבה התיכונית האזורית בברוכין שבלב השומרון.

בטקס שהתקיים על פי הנחיות הבריאות השתתפו גם סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, נציגי משרד החינוך ורשת אמי"ת, ראשי היישוב ברוכין וכן ראש הישיבה הרב יאיר שטבון.

שר החינוך גלנט אמר במהלך הטקס: ״שמחתי לחנוך את המבנה החדש לישיבה התיכונית בברוכין יחד עם ידידי יוסי דגן שפועל רבות לפיתוח השומרון ולמערכת החינוך בה. המבנה החדש יהווה בית חינוך לכל התלמידים מהישובים והשכונות החדשות שנבנו באזור בשנים האחרונות.

"יש לי מחויבות עמוקה ומלאה להתיישבות ביהודה ובשומרון. כשר החינוך אמשיך לפעול לפיתוחה כפי שבניתי כאן כשר הבינוי והשיכון וכפי שעשיתי כל חיי. הגיע הזמן להשלים את התיישבות בכל פינה מהירדן ועד הים. אני מאחל שהתלמידים יוכלו ללמוד בכיתות כבר בחורף הקרוב״, הוסיף השר.

יואב גלנט
צילום: נתן ווייל, לע"מ

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי בעבר הלא רחוק היישוב ברוכין היה יישוב לא מוסדר שסבל מניתוקי חשמל שכיחים, מגורים ומבני ציבור במבנים יביליםף ואילו לאחר שהיישוב הוסדר יש תנופת בנייה עצומה של מאות יחידות דיור ואיכות חיים לתושבים.

"כל האזור מתרומם ומתפתח וזה מחייב אותנו להקים מוסדות חינוך כמו שאנחנו יודעים, ברמה הגבוהה ביותר בארץ", הוסיף דגן, "אני מתפלל שמכאן יצאו המנהיגים הבאים של השומרון ושל עם ישראל".

ראש מועצת שומרון בירך את המשתתפים באירוע שהיו שותפים להקמת המבנה ואת צוותי ההוראה של הישיבה. דגן הודה לסגנו דוידי בן ציון, ראש הישיבה הרב יאיר שטבון וצוותו, רשת אמי''ת בראשות המנכ"ל אמנון אלדר ומנהל קהילת מרכז יובל אלימלך, רב היישוב הרב מאיר הילביץ, יו"ר מזכירות ברוכין תמיר בן שלומי, מנכ"ל המועצה אמיתי רויטמן, מנהל אגף הנדסה עידן מרילוס וצוותו ומנהל אגף חינוך וצוותו אייל בלוך, וכן לרב גד בר-טוב המפקח המחוזי של החמ"ד.

יוסי דגן
צילום: רועי חדי

במבנה החדש הוקמו 12 כיתות לימוד בשלב הראשון ובשלב השני שעתיד להסתיים במהלך שנת הלימודים הנוכחית ייבנו עוד 12 כיתות לימוד וביחד יוכלו ללמוד בישיבה התיכונית למעלה מ-800 תלמידים. ראש המועצה ציין כי "המועצה מחוייבת לתת את הכלים הכי טובים לתלמידיה"

ראש ישיבת אמי"ת ברוכין הרב יאיר שטבון הודה לראש המועצה דגן ולשר החינוך על ההשקעה במבנה ואמר כי לישיבה ולקהילה יש חיבור חי ופועם. "אנו מאמינים כי קהילה בונה ישיבה בונה קהילה".

הרב שטבון הוסיף כי הקורונה חידדה לאנשי החינוך כי הקשר עם התלמידים והתמיכה הרגשית בהם, "הם הלב של החינוך וכך פועלת הישיבה להצמחת הדור הבא".