ח"כ ג'מאל זחאלקה
ח"כ ג'מאל זחאלקה צילום: FLASH 90

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, פנה הבוקר (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה שיורה באופן מיידי על פתיחה בחקירה נגד חבר הכנסת לשעבר ג'מאל זחאלקה.

במכתבו ליועמ"ש כותב גופשטיין: "ד"ר מנדלבליט, הדברים הם חד משמעיים ואינם משתמעים לשתי פנים. מדובר בהסתה מפורשת לרצוח את המתיישבים ביהודה ושומרון".

גופשטיין ציין בפני מנדלבליט כי "על דברים אחרים ופחות חמורים פי כמה שאני אמרתי, תמכת בפסילתי מלרוץ לכנסת (בשעה שאת זחאלקה ושאר חברי בל"ד הכשרת פעם אחר פעם) והגשת נגדי כתב אישום בגין "הסתה".

"לאור הדברים האמורים", כתב גופשטיין, "אני פונה אליך בדרישה להורות באופן מיידי לפתוח בחקירה פלילית נגד התומך הנלהב ברצח יהודים, ג'מאל זחאלקה".

עם זאת, הוסיף: "יובהר כי לאור התנהלותך והאכיפה הבררנית בה אתה נוקט עד כה כנגד אוהבי ישראל, איני תולה תקוות כי בעקבות פנייה זו תעשה דבר מה בנידון. ואולם במידה ואכן לא תעשה דבר בנושא, ראוי שעם ישראל ייחשף פעם נוספת לאפלייה בה נוקט ראש התביעה הכללית של מדינת ישראל".

זחאלקה, יו"ר בל"ד לשעבר, אמר אמש בראיון לכאן רשת ב' כי "צריך לעשות פעולות שיביאו לקיצו של הכיבוש הישראלי. אני מתכוון לזה שתהיה התקוממות עממית, מרי אזרחי, בגדה המערבית נגד הכיבוש. מאה אלף פלסטינים יכולים לכתר התנחלות ולהפריד אותה מהעולם".

חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) דורש לפתוח בחקירה פלילית נגד זחאלקה בחשד להסתה. במכתב ליו״ר הכנסת יריב לוין מבקש סופר לפעול לשלילת זכויותיו של זאחלקה כחבר כנסת לשעבר. כמו כן פנה חבר הכנסת סופר ליועמ״ש ולמ״מ המפכ״ל, ניצב מוטי כהן, על מנת שיפתחו בחקירה פלילית עוד היום כנגד זאחלקה בגין הסתה וסיכון חיי ציבור.

"ג׳מאל זאחלקה הוא ממשיך דרכו של המרגל בשארה, קורא למאבק עממי וטוען שכוונתו בדרכי שלום. המאבק העממי האחרון לו קראו מנהיגי הציבור הערבי היה באוקטובר 2000 בו יצאו אלפים מערביי ישראל כשהם מיידים אבנים ובקבוקי תבערה והורסים מכל הבא ליד״, הזכיר ח''כ סופר.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) פנה גם הוא ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד זחאלקה, "שקרא אתמול לאלימות וטרור נגד ההתיישבות והמתיישבים. יש לשים גבול לאזלת היד של מערכות אכיפת החוק אל מול התמיכה בטרור מצד מנהיגי ערביי ישראל בעבר ובהווה", אמר סמוטריץ'.