התאסלמתי, בעלי היה מושך אותי מהשערות

עמית אהבה את בן זוגה הערבי גם כשהתחיל להיות אלים כלפיה ואסר עליה לצאת מהבית. רק לאחר 18 שנה החליטה לתקן את טעות חייה.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א | עודכן: 16:25

בראיון מרגש לאורית נבון ב''כאן'' מספרת עמית איך נקלעה למערכת יחסים אלימה עם בחור ערבי. הוא אסר עליה לצאת מהבית. רק לאחר שמונה עשרה שנה החליטה לנסות לתקן את טעות חייה.

"היכרתי אותו בקריית שמונה בעבודה, עבדנו ביחד, היה קליק כזה שאמרתי שאני אהיה איתו, הייתי בת 18 והוא היה בן 19. הוא קרא לעצמו נועם ששמו בעצם נעים, הייתי בתוך זה ולא היה אכפת לי מה ההורים שלי יגידו", אמרה.

''אחרי חודש חודשיים עברתי אליו לכפר, התאסלמתי מתוך לחץ, הלכנו לבית הדין השרעי בעכו. הרגשתי שאין לי ברירה''.

"בהתחלה הייתי איתו בטוב ולא ידעתי מה הולך להיות, אחר כך הבנתי שזאת הייתה טעות. אחרי שילדתי את הילדה הראשונה התחילה אלימות כלפיי. הוא היה מרביץ ומושך אותי מהשערות, הייתי מרימה טלפון לאמא שלי והוא היה שומע והיה לוקח את הטלפון ושובר אותו, 'אין לך מה לדבר עם אמא שלך'.

''היה בא מהעבודה והייתי משרתת שלו- היה עושה אותי שפחה שלי. 'תביאי לי לאכול, תביאי לי לשתות', אם לא - יקרה מצב לא נעים''.

עמית תיארה: ''הוא לא נתן לי לנשום, זה כמו לחיות בכלא בתוך הכפר, אסור לך לצאת לחנויות, אם אני צריכה משהו הוא מביא לי או אמא שלו או אחים שלו''.

''היינו נשואים שמונה עשרה שנה, זאת הייתה הטעות של החיים שלי, לא היה לי לאן ללכת. עלה לנו בגוגל השם של 'יד לאחים'. כשהמשפחה ראתה שאני רוצה לצאת משם הם חידשו את הקשר''.

את זוכרת את היום שבו יצאת משם?

''זה היה נורא, לחץ נוראי, לפנות בוקר מתקשרים אליי שאת צריכה לקום ולארגן את עצמך ואת כל הילדים להעיר אותם, אמרתי לילדים בשקט, הכנתי אותם מהלילה לצאת בשקט, בלי שאף אחד יידע, קמנו אפילו בלי לשטוף פנים והלכנו''.