נופשים בימי קורונה: על מה חשוב להקפיד כשמגיעים לבית המלון?

לקראת פתיחת בתי המלון באילת וים המלח – ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

תוכן שיווקי , ב' בכסלו תשפ"א

נופשים בימי קורונה: על מה חשוב להקפיד כשמגיעים לבית המלון?-ערוץ 7
מלונות
PIXABAY

משבר הקורונה השפיע על כל תחומי החברה. בעקבות המשבר, רבים נאלצו לוותר על החופשה השנתית עד לפתיחה המחודשת של המלונות, וגם כאשר אלו נפתחו, על האורחים למלא אחר ההוראות של משרד הבריאות וצוות המלון.

כנופשים, מוטלת עלינו האחריות לשמור על עצמנו ועל סביבתנו, ולהקפיד על כמה דברים כשמגיעים לחופשה בבית מלון. לקראת פתיחת בתי המלון באילת וים המלח – ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

שמירה על כללי ההיגיינה והריחוק החברתי

ראשית נציין שגם בבית המלון יש להקפיד על ההנחיות. תצטרכו לעטות מסכה לכל מקום שאליו תלכו למעט כאשר אתם שוהים בחדר, וכדאי להימנע מהתקהלויות, בעיקר במעלית, בחדר האוכל, במתקני המלון השונים וגם בחדרים עצמם. המלון יציג בפניכם את התקנות וההנחיות שיש לעמוד בהן, ועליכם להקפיד על עמידה בהן תוך הקשבה להנחיות צוות המלון.

היגיינה בחדר

חשוב לשמור על ההיגיינה גם כששוהים בחדרים. רצוי לרחוץ את הידיים באופן תדיר, כל 3-4 שעות לפחות, ובעיקר לפני ואחרי האוכל. בכל הנוגע למגבות ולמצעים, על המלון לספק את המצעים והמגבות בסטנדרט הניקיון הגבוה ביותר, ולשמור על סטריליזציה מוקפדת בין אורח לאורח. מצעים לבתי מלון צריכים להיות נקיים ומאווררים, ואם אתם מתארחים בבית מלון שמקפיד על כללי תברואה ובפרט בתקופת הקורונה, אין לכם מה לדאוג.

האם כדאי לי לנקות את החדר בעצמי?

מלון שנפתח צריך לעמוד בתנאים המחמירים של משרד הבריאות, אבל זה לא אומר שלא תוכלו לעשות פעולות מסוימות גם בעצמכם. אולי לא תוכלו לכבס בעצמכם את המצעים והמגבות, אבל תוכלו בהחלט להשתמש בתרסיס מחטא או במגבוני אלכוהול כדי לנקות משטחים כמו שידות צד המיטה, שלטים, ידיות של דלתות או ארונות, שולחנות, ובעצם כל דבר שתגעו בו בידיים חשופות. כך גם תדאגו לסביבה סטרילית וגם תעשו כל מה שאתם יכולים כדי לשמור על הניקיון.

חדר האוכל

מלונות שעומדים בתו הסגול צריכים להעמיד סטנדרט גבוה בכל הנוגע להגשת האוכל באופן סטרילי. גם כששוהים בחדר האוכל, כדאי לוודא שהאוכל מכוסה וארוז לפני האכילה, ואם ראיתם אוכל חשוף למגע האורחים, מומלץ להימנע ממנו. תמיד תוכלו גם להזמין שירות חדרים ולהימנע מהגעה לחדר האוכל, ולאכול בפרטיות בחדר שלכם.

ומה בנוגע למתקני המלון?

ייתכן שמתקני המלון פתוחים עבור ציבור הנופשים, אך יש לברר זאת מראש מול צוות המלון. אם המתקנים פתוחים גם הם צריכים לעמוד בהנחיות, לאפשר מספר מוגבל של אורחים בכל פעם ולשמור על תנאי היגיינה ככל האפשר.

במקרה שהמתקנים במלון פתוחים, כדאי לבדוק את שעות הפתיחה שלהם ואפילו לקבוע תור מראש אם יש צורך בכך. מתקני המלון סגורים? ובכן, ניתן למצוא אלטרנטיבות בטוחות יותר לזמן הקורונה, למשל ללכת לים במקום לבריכת המלון, תוך שמתארגנים גם לביקור בים בהתאם להנחיות. התארגנות מוקדמת תוכל לעזור לכם לתכנן את החופשה שלכם טוב יותר ולהפיק ממנה את המיטב גם במהלך המשבר.

חופשה במהלך משבר הקורונה נחוצה כדי להתאוורר ולנקות את הראש מהתקופה המאתגרת שעוברת על כולנו. אפשר לשמור על הבריאות במהלך החופשה, כל עוד נקשיב להנחיות וננהג על פי כללי ההיגיינה. גם כאשר מתכננים את החופשה כדאי לקחת את הנסיבות בחשבון ולקבוע תוכניות שכוללות פחות התקהלות ויותר בילויים פרטיים או באוויר הפתוח.

חופשה נעימה!