איימן עודה: "תכסחו את הפרצוף של ארגוני הפשע המאורגן" ערץ כנסת

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, פנה היום (רביעי) בנאום במליאת הכנסת למשטרה בבקשה שתטפל באלימות בחברה הערבית.

עודה אמר, "94 מהשכנים שלי, מהאחים שלי, נהרגו השנה. אנחנו, הרשימה המשותפת, קוראים לכם להיכנס באבא שלהם, לכסח את להם את הפרצוף, תכסחו את הפרצוף של ארגוני הפשע המאורגן - אנחנו רוצים לחיות בחברה ללא נשק".

את הדברים אמר, כאמור, במליאת הכנסת בדיון בהצעת חוק העונשין (תיקון - קביעת עונש מזערי והוראת שעה לעבירת החזקת נשק בלא רשות על פי דין), התש"ף-2020 שהגישו ח"כ עודה וקבוצת חברי הכנסת, והצעה דומה של ח"כ גדעון סער.

במהלך הדיון אמר בסערת רגשות יוזם ההצעה ח"כ איימן עודה: "אתם צריכים להחליט, או שאתם עם החברה שלנו או שאתם עם ארגוני הפשע. השאלה היא בכלל לא נתונים. אתם אין לכם מושג מה זה להיות הורה ערבי שמחסיר פעימה כל פעם שהבן שלו יוצא מהבית. אין לכם מושג מה זה להיות צעיר ערבי שנמצא בסיכון מירי חי פי מאה מאשר מוות בנגיף הקורונה".

עודה לקרעי: תסתום את הפה חתיכת מלוכלך ערוץ כנסת

ההצעה מבקשת לקבוע כי על העבירות השונות הקבועות בסעיף 144 לחוק, שעניינן רכישת נשק, החזקתו, הובלתו ועוד, יוטל עונש מינימום של מחצית מהעונש הקבוע כיום בחוק. כמו כן, מוצע לקבוע כי מי שיעביר למשטרה או לצבא נשק שהוחזק בלא רשות בתוך 180 ימים מיום פרסומו של החוק המוצע, לא יואשם בביצוע עבירה זו, אלא אם כן הנשק היה מעורב בעבירה מסוג פשע.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "137 אזרחים ישראלים נרצחו או נהרגו בשנת 2019, מרביתם מנשק חם. נתון זה מצטרף לעובדה שבשנים האחרונות ישנה עלייה במספר העבירות המבוצעות תוך שימוש בנשק לא חוקי. תופעה מסוכנת זו מדירה שינה מעיניהם של אזרחים רבים ללא הבדל לאום, דת או מקום מגורים".

בסיכום של המציעים עם שר המשפטים אבי ניסנקורן, הוחלט כי תשובה והצבעה על ההצעה יתקיימו במועד אחר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו