גבי אשכנזי יבקר בבחריין בדצמבר: ''מקווה לחנוך את השגרירות במנאמה''

שר החוץ אשכנזי נפגש בירושלים עם עמיתו מבחריין, "זהו יום היסטורי במזרח התיכון. אנחנו מגשימים את השלום שכל הישראלים חלמו עליו".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

גבי אשכנזי יבקר בבחריין בדצמבר: ''מקווה לחנוך את השגרירות במנאמה''-ערוץ 7
א-זיאני ואשכנזי
צילום: מירי שמעונוביץ, משרד החוץ

שר החוץ גבי אשכנזי אירח היום (רביעי) במשרד החוץ בירושלים את שר החוץ של בחריין עבד א-לטיף א-זיאני שהגיע לביקור היסטורי ראשון בישראל בראש משלחת רשמית הכוללת בכירים ממשרד החוץ של בחריין ומשרדי ממשלה נוספים.

שר החוץ אשכנזי בירך את עמיתו הבחרייני ואמר כי לאחר חודשים של שיחות טלפון הוא שמח לפגוש אותו לראשונה פנים אל פנים.

"זהו יום היסטורי במזרח התיכון שעבר שינויים חיוביים עצומים בחודשים האחרונים. אנחנו מגשימים את השלום שכל הישראלים חלמו עליו כל כך הרבה שנים. נפעל לכך שהחל מה-1 בדצמבר יוכלו אזרחי בחריין לקבל ויזה לישראל באמצעות אתר אינטרנט ייעודי, וכן הפעלת בקרוב טיסות ישירות בין המדינות", הודיע אשכנזי.

במהלך הפגישה הגיש שר החוץ א-זיאני לשר אשכנזי איגרת ובה אישור ממשלת בחריין להקמת שגרירות ישראלית במנאמה וכן איגרת בקשה רשמית להקמת שגרירות בחריינית בישראל.

בהצהרה שלו לתקשורת, הזמין שר החוץ הבחרייני את השר אשכנזי לכנס מנאמה לביטחון שיתקיים בדצמבר בבחריין. השר אשכנזי הודה לשר א-זיאני והוסיף כי הוא מקווה כי כבר בביקור זה יוכלו הצדדים לחנוך את הקמת השגרירות במנאמה, אחר שנים רבות של פעילות בלתי רשמית באזור.

עוד הוסיף השר אשכנזי לשר החוץ של בחריין: "המזרח התיכון ידע יותר מדי סכסוכים ויותר מדי מלחמות. זה הזמן לשלום. אני מברך על החלטת הפלסטינים לחזור לשיתוף פעולה עם ישראל. ידינו מושטת לשלום והדלת פתוחה לחידוש המו"מ. אני קורא להנהגה הפלסטינית לשוב לשולחן המשא ומתן ללא כל תנאים מוקדמים".