​​​​​​​אלון דוידי: "הערבות ההדדית בולטת בשדרות"

בגרעין רעות בשדרות החלה סדנת הכשרת מתנדבים שהעבירו אנשי מקצוע של עמותת יד תמר.

תגיות: שדרות
ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

אלון דוידי
אלון דוידי
צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

בגרעין רעות בשדרות החלה הבוקר (רביעי) סדנת הכשרת מתנדבים שהעבירו אנשי מקצוע מטעם עמותת יד תמר המעניקה מעטפת סיוע למשפחות במצבי חולי ומשבר.

הסדנה נערכה בהשתתפות עשרה מבני הקהילה החברים בצוות צח"ק (צוות חוסן קהילתי) שהוקם במטרה להעניק סיוע קהילתי לבני קהילה שנקלעו למשברים. הצוות, בראשו עומד הרב עמית אורנבוך, פועל בשדרות כבר שנים רבות במהלכם תמך, ליווה וסייע למשפחות רבות במצבי משבר שונים.

במסגרת הסדנה קיבלו המשתתפים כלים מעשיים לניהול יעיל של מערך התמיכה על מנת לאפשר לאנשי הקהילה להירתם בדקת קריאה לטובת משפחות שנקלעו למצוקה, תוך ניצול אופטימלי של משאבי הזמן שעומדים לרשות הקהילה כך שתעניק את מעטפת הסיוע המדויקת ביותר לה זקוקה המשפחה.

"בהכשרה הושם דגש על דרכי הפעולה שיאפשרו להגדיל את מעגלי התמיכה והעזרה למשפחות הזקוקות לסיוע, ובכך להרחיב את מערך הסיוע בשעת צורך", מסביר עופר אלון, מדריך ומלווה קהילות בעמותת יד תמר. "בנוסף, הענקנו כלים מעשיים לשימוש נכון ואפקטיבי במעגלי התמיכה של הקהילה, על מנת להפחית ככל שניתן את הפגיעה בתא המשפחתי שצריך להמשיך בחיי השגרה ובניהול משק הבית בצל המחלה. משפחה שמסוגלת להתרומם מעל ההישרדות היומיומית, תוכל לתת את המענה והליווי הרגשי והחיזוק להם החולה זקוק כל כך משאר בני הבית".

"החיבור בין עמותת יד תמ"ר לחברי קהילת רעות יצר למידה והפריה הדדית שמייעלים את דרך הפעולה של מעגלי המתנדבים שמבקשים לתמוך במשפחות שבין רגע ללא התראה נקלעו לחולי או שפקדה אותם טרגדיה משפחתית", ציין אבנר חי, מנהל היחידה קהילתית באגף הרווחה של עריית שדרות. "אנחנו מתכוונים להרחיב את מערך ההדרכות לקהילות ומוסדות נוספים בעיר שהביעו רצון ללמוד ולקבל כלים שיעזרו להם לרתום בעת צורך את תושבי השכונות והקהילות לטובת סיוע במצבי חירום".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי מציין כי "העיר שדרות היא קהילה אחת גדולה, תומכת ומחבקת בימי שגרה ובעתות חירום. אני מברך על כניסת ארגון 'יד תמר' לעיר ומשוכנע שבזכות ההכשרה החשובה יירתמו עוד ועוד תושבים ותושבות שיבקשו להתנדב ולתרום מזמנם לטובת משפחות שנקלעו למצוקה. הערבות ההדדית היא מונח בולט מאוד בעיר שלנו וגם במיזם זה הוא בא לידי ביטוי".

"אנחנו מודים לראש העיר אלון דוידי ולמחלקת הרווחה על מידת האמון ורתימת צוות יד תמר לחיזוק מערך ההכשרה של צוות צח"ק (צוות חוסן קהילתי) המופלא של גרעין רעות", מציין מנכ"ל ארגון יד תמר מוטי זליקוביץ'. "באמצעות צוות העובדים המקצועי והמסור בארגון בנינו מודל ייחודי שמכשיר מתנדבים בקהילות, ארגונים וחברות ברחבי הארץ. זאת מתוך מחשבה שכל אדם שמעוניין להתנדב, אך אינו יכול להתחייב על ימים ושעות סדורים, יוכל באמצעות מודל 'תמר בקהילה' להיות שותף במערך ההתנדבות הקהילתי במהלך הזמן והתנאים המתאפשרים לו''.