פארק התעשייה בשומרון לומד מקיסריה

לקראת שיווקן של הקרקעות בפארק החדש בשומרון, ערכו צוות הפארק והמשווקים סיור בפארק העסקים והתעשייה בקיסריה.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א | עודכן: 16:39

פארק התעשייה בשומרון לומד מקיסריה-ערוץ 7
חלק ממשתפי הסיור
צילום: יח"צ

צוות פארק התעשייה החדש בקרני שומרון ערך השבוע סיור באזור פארק העסקים והתעשייה החכם של קיסריה, במסגרתו נפגשו חברי הצוות עם סמנכ"ל התפעול ומנהל הפארק, וכן עם צוות מנהלת הפארק מטעם החברה לפיתוח קיסריה.

הסיור התקיים על רקע שיווק הקרקעות של פארק התעשייה החדש שייערך בשבועות הקרובים. את הקרקעות תשווק חברת 'שוהם ישראל' בסך כולל של 140 דונם, ללקוחות פרטיים המעוניינים להשקיע בקרקע לקראת פתיחתו של הפארק לתעשיינים בעתיד.

מתעניינים? לחצו כאן ונשוב אליכם בהקדם

את הסיור והפגישה יזם ליאור זברג, בעל חברת 'זברג השקעות בנדל"ן' והשתתפו בו אדריכלי הפרוייקט של פארק התעשייה החדש אבי ואלעד גיבור, מנכ"ל חברת 'שוהם ישראל' נדב גולדשטיין והיועץ המשפטי של המיזם עו"ד אברהם במברגר.

חברי הצוות נפגשו עם גיא גולדיג, סמנכ"ל התפעול ומנהל פארק העסקים, וכן עם אילן הנגבי, מנהל האגף המוניציפאלי, שסיפר לחברי הצוות אודות התעשיות השונות בפארק, ביניהן תעשיות ההייטק והלואו-טק וסקר בפניהם את המרכיבים הייחודיים שהותקנו בפארק החדשני יחד עם עצות פרקטיות אודות ניהול הפארק.

זברג מסר את תודתו לצוות הפארק בקיסריה ומסר: "אני מודה לגיא גולדיג שהנחה אותנו, והזמין אותנו ללמוד עוד. הסיור היה מעניין ומחכים". המשלחת מהשומרון העניקה לחברים מקיסריה יין מיקב סנה שבשומרון וכן תמונה של הצלם אוריה הלר בה נצפת קיסריה בתצפית מהרי השומרון, ממש בסמוך לפארק החדש.

"מצב הפארק החדש בקרני שומרון דומה מאוד לפארק קיסריה של תחילת שנות האלפיים", מסר עו"ד במברגר, "אנשים פרטיים שרכשו דונמים בפארק קיסריה הדרומי קיבלו כעבור זמן תשואות גבוהות עבור הקרקע".

נדב גולדשטיין, משווק הקרקעות בפארק החדש הוסיף "יש לנו עתודת קרקע נדירה ובשונה מרוב אזורי התעשייה היא פרטית בטאבו, בדומה לקרן קיסריה. אנחנו נשארים בקשר עם הנהלת הפארק בקיסריה על מנת להמשיך ללמוד ולפתח". גולדשטיין מציין גם כי 140 הדונמים שבפארק נרשמו בטאבו לקראת השיווק ועברו את כל התהליכים הנדרשים לשם כך.

אלעד גיבור, אדריכל הפארק, סיפר כי מדובר במיקום יוצא דופן ובעל פוטנציאל רווחי גבוה "מאידך, ניתן להקים מפעל במקום, להשכיר שטחים למפעלים או לעסקים או לחילופין למכור הלאה לבעלי מפעלים". גיבור הוסיף על היחודיות שבתכנון הפארק החדש "תכנון על אדמה פרטית מאפשרת למתכננים לעלות את הסטנדרט, לסטנדרט בינלאומי, למקצוענות שיוצרת יעילות וניצול מקסימאלי של הקרקע", לדבריו הטופוגרפיה של המקום תורמת ליתרון הפארק "כיוון שמדובר בשטח הררי, יש יותר מימוש של השטח. לדוגמא, מפעל ובו 2 קומות יוכל לפרוק סחורה לקומה ראשונה מהכביש התחתון ולקומה שנייה מהכביש העליון".

בימים אלו מתחיל השיווק עם מחירים מיוחדים ל-15 הדונם הראשונים ולאחר מכן צפוי המחיר לעלות. נדב גולדשטיין קרא לכל מי שמעוניין בהשקעה עם פוטנציאל גבוה לנצל את ההזדמנות ולהיכנס לפני שייגמרו הקרקעות, כפי שקרה בפארק בקיסריה "זוהי נקודת זמן קריטית. הפארק יהיה מבטיח ומיועד להיבנות בסטנדרטים גבוהים במיוחד, עם תשתיות חכמות ופיתוח חדשני. מי שרוכש כעת עשוי ליהנות מתשואה גבוהה כאשר תעשיינים יהיו מעוניינים בקרקעות האלו בעוד כמה שנים".

מתעניינים? לחצו כאן ונשוב אליכם בהקדם