נתניהו על ההפגנה נגד המשפחה השכולה: "כאח שכול - מגנה את זה בתוקף"

ראש הממשלה גינה את ההפגנה אמש של תומכיו בקיסריה מול בית משפחת פרקש, ששכלה את בנה הטייס סרן תם פרקש ז"ל במלחמת לבנון השנייה.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב להשתלחות של מפגינים בקיסריה נגד משפחתו של תום פרקש ז"ל, המתגוררת בשכנות לביתו.

"כאח שכול אני מתקשה לשמוע את האמירות שאחי יוני שנפל במערכות ישראל 'יוני היה מתבייש בך', 'יוני היה מתהפך בקברו'. ולכן כשאני שומע אמירות כאלו, מכוונות לאחרים כמו שנעשה בקיסריה אני מגנה את זה בכל תוקף. אנחנו חייבים לכבד את תחושת האובדן של המשפחות השכולות באשר הן ואני אומר את זה לכולם - מימין ומשמאל", אמר נתניהו.

בתקרית בקיסריה אמש קראו תומכי נתניהו קריאות נגד משפחתו של חלל צה"ל תום פרקש, המתגוררת במקום, בשל תמיכתה במחאה נגד ראש הממשלה.

בין השאר קראו המפגינים "אלוהים שילם לך, מאחל לך עוד אחד כזה" ו"האובדן שלכם לא נותן לכם זכות לארח אנרכיסטים". המפגינים זועמים על המשפחה, המתגוררת סמוך למעונו של נתניהו בקיסריה ומארחת מפגינים נגד ראש הממשלה.

מוקדם יותר התייחס שר הביטחון בני גנץ להפגנה מול בית המשפחה השכולה. גנץ כתב בטוויטר כי "אני חש בושה - יש גבולות שלא חוצים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס גם הוא לאירוע ואמר "מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש...'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כי שקט הוא רפש".

ענת פרקש, אמו של תם, כתבה בפייסבוק בתגובה להפגנה: "לאיזה רמה הגיעו תומכי ביבי? לאיזה רמה הגעת בנימין נתניהו? עד כמה אפשר עוד לזרוע שנאה, קנאה ולשסע את העם. ליכודניקים יקרים אשר עמדו הערב מתחת לחלוננו - אנחנו נאבקים בשביל כל אזרחי מדינת ישראל. תם שלנו נהרג גם בשבילכם. מגיע לכולנו יותר טוב".