ח"כ יעלון והרב משה הגר
ח"כ יעלון והרב משה הגר צילום: יח"צ

ח"כ משה בוגי יעלון ביקר הערב (רביעי) במכינה הקדם צבאית בית יתיר, על פי הזמנת ראש המכינה הרב אל"מ משה הגר.

הרב הגר ביקש מיעלון לשוחח עם המיועדים לגיוס בגיוסים הקרובים. "ח"כ חברי משה יעלון הוא דוגמה חיה לאדם שעשה ועושה דברים מתוך לקיחת אחריות וביצוע משימות עד לפרט האחרון", אמר הרב הגר.

ח"כ יעלון התייחס לשירות הצבאי ואמר, "העוצמה שלנו היא בנכונות לקחת אחריות. בביטחון, כלכלה, מדע, חינוך וחברה. כל אחד מאיתנו צריך להפיק מעצמו כמה שיותר כדי למלא תפקיד בתהליך שיבת עם ישראל לארצו והתפתחותו בה".

"בעשור האחרון היה מהפך מבחינת יחסי מדינות ערב אלינו. הסכסוך כבר אינו ערבי ישראלי אלא פלסטיני ישראלי. כבר שנים שמתקיימים יחסים עם מדינות ערב. אנחנו חיים בחברת שפע ומבוקשים בעולם מהרבה היבטים כמו ידע, טכנולוגיה, חקלאות ומים. אבל עדיין אין סיכוי שנגיע בשנים בקרובות אל המנוחה והנחלה. הסיכונים הביטחוניים עדיין קיימים למרות ההרתעה הישראלית הכבדה השוררת כיום. אנו דואגים לדחיית הסבב הביטחוני הבא הן בעזה והן בלבנון ואף מעבר לזה", הוסיף יעלון.

לדבריו, "לתוך המצב הזה אתם נכנסים. נדרשת מכם אחריות גדולה. בכל צומת בחייכם שבו תדרשו להחליט החלטות, אל תחשבו רק על עצמכם, תזכרו שיש מדינה וקחו אחריות זו הכותרת שלשמה באתי למכינה לשוחח איתכם".