גרפיטי רוסס נגד האדמו"ר, החסידים מחו

אלפים מחסידי גור התאספו באשדוד לעצרת מחאה בעקבות 'פגיעה באדמו"ר'. זאת, לאחר שדלתו של אחד מרבני החסידות רוססה עם כיתוב פוגעני

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשפ"א

מתוך ההפגנה
מתוך ההפגנה
צילום: באדיבות המצלם

הקרע בגור: אלפים מחסידי גור התאספו הערב (ד') באשדוד לעצרת מחאה על מה שהם ראו כפגיעה באדמו"ר.

עסקני החסידות החליטו על קיום העצרת לאחר שדלתו של אחד מרבני החסידות ברובע ח' בעיר רוססה עם כיתוב פוגעני שכיוון במרומז על האדמו"ר מגור. העצרת נערכה בתיאום עם המשטרה.

את העצרת פתח האדמו"ר מפיטסבורג שירד לפני התיבה בתפילת ערבית. אחריו אמר פרקי תהילים רבם של חסידי גור באשדוד הרב שמואל דוד גרוס.

הרב מנדל דריימן, מנהל 'מפעל חסד אשדוד' ומדמויות החסד המוכרות בעיר הכביר במילים אודות חשיבות ההכפפה לאדמו"ר.

"על כל אחד ואחד מוטלת חובת מחאה על המעשה הנורא שקרה הלילה. חובתנו כלפי שמיא, חובתנו כלפי עצמנו שלא יקהו רגשותינו ממעשים נוראים כאלה, וחובתנו העצומה כלפי ילדינו, דור העתיד שיידע שאין ולא יכול להיות כדבר הזה שמרשיעי ברית שולחים ידם ועטם לפעור פה נגד כל הקדוש והיקר".

"כבר הרבה שנים שאנשים שהיו בתוכנו מפיצים השמצות נוראיות נגד צדיק הדור", אמר. "קיווינו שזה ייעלם, לא רצינו שייגרם חילול השם ולכן שתקנו, אבל זה לא נעצר וכל אחד צריך לזעזע את עצמו ולעשות חשבון הנפש".

הרב דריימן הדגיש בשם הרבנים כי למרות כל הכאב, "אנחנו מחוייבים לפעול אך ורק על פי הנחיות הרבנים ששוקלים הכל במאזני פלס ובשום פנים ואופן לא לנקוט מעשי אלימות בשום צורה שהיא".

הקרע בחסידות גור רשם בשבוע האחרון שיא חדש לאחר שאברך שביקר בבית המדרש של גור בירושלים ולטענתו ביקש להיכנס לברכה אצל האדמו"ר, זוהה כחסיד של הרב שאול אלתר והוכה קשות על ידי כמה מבני החסידות.