שר התקשורת יועז הנדל
שר התקשורת יועז הנדל צילום: משה ביטון

שר התקשורת יועז הנדל פועל להרחבת הכיסוי הסלולרי ברחבי ישראל: מ-75% כיסויי קליטה בישראל ל-95%.

עם זאת, על מנת לאפשר את השינוי המשרד יאפשר לחברות התקשורת 120 אתרים בהן יוכלו להיעזר אחת בשנייה לצרכי כיסוי, זאת בכדי לתמרץ את המפעילים לפרוש באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסין בהם הכיסוי הסלולרי מאתגר ומורכב יותר ליישום

לדברי השר הנדל, "מחברים את ישראל זו לא רק סיסמה של משרד התקשורת אלא חובה מעשית. מצב תשתיות התקשורת בישראל בעשור האחרון דרש טיפול מידי. עכשיו זמן התיקון".

"תושבי הערבה, הגליל, הנגב והגולן, זכאים לקליטה מצויינת בסלולר, כמו בכל מקום במרכז. יישובי עוטף ישראל הם יעד לאומי ולכן זקוקים לתשתיות מתקדמות וכיסוי סלולרי מלא", הוסיף.

לדבריו, "אם זה לא היה ברור עד היום אז מדובר בשירות חיוני שתורם לאיכות חיים ולהצלת חיים בכל מקום ובכל זמן. המציאות הנוכחית לא מקובלת ולכן נדרש שינוי מהותי".

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין ציינה, "תכלית המהלך היא להרחיב את רמת הכיסוי הכוללת של כל רשתות הסלולר, במסגרת זו החברות יחויבו להרחיב את פרישת רשת הדור ה-4 בישובים, נתיבי תחבורה, מנהרות, ובשטחים פתוחים כגון אזורי טיולים, יחד עם מתן אפשרות לפרישה נקודתית בעזרת מפעיל אחר באופן שיתמרץ את החברות לפרישה נרחבת ומהירה".

האזורים בהם שוקל המשרד לאפשר לחברות הסלולר באופן וולונטרי ובמתכונת מצומצמת ונקודתית לספק כיסוי בעזרת מפעיל אחר הם: אזור החרמון, עמק החולה, גולן צפוני, גולן תיכון, גולן דרומי, גליל עליון מזרחי, אזור אילון, אזור יחיעם, גליל תחתון מזרחי, אזור חצור, אזור כרמיאל, אזור שפרעם, הרי נצרת, רמת כוכב, אזור ים המלח, הר הנגב צפוני, הר הנגב דרומי, אזור הבשור ואזור הערבה, כהגדרתם במפת האזורים הטבעיים בפרסומי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

כיסוי נקודתי במתכונת זו יעמוד לצד האפשרויות הקיימות כיום לביצוע שיתוף פאסיבי של אתרים ותרנים בלבד, ולביצוע שיתוף רשתות בהתאם למדיניות השיתוף המאושרת של המשרד, זאת במטרה להרחיב את הכיסוי הכולל של רשתות הסלולר ומבלי לפגוע באיכות השירות המסופקת למנויים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו