גפני: בנט לא אלטרנטיבה; אין לו סיכוי

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני סבור כי לנפתלי בנט אין סיכוי להפוך לראש ממשלה. "הוא לא אלטרנטיבה. אין לו סיכוי; לא הולכים איתו"

מיכל לוי , ג' בכסלו תשפ"א

גפני: בנט לא אלטרנטיבה; אין לו סיכוי-ערוץ 7
משה גפני
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, מבהיר הבוקר (חמישי) כי בניגוד לדברים שאמר לפני שבועות אחרים השר ליצמן, נפתלי בנט בנט לא באמת מהווה אלטרנטיבה אפשרית עבור המפלגות החרדיות.

לדבריו, לנפתלי בנט אין סיכוי להפוך לראש ממשלה. "בנט בחור טוב, אבל הוא לא אלטרנטיבה. אין לו סיכוי ואנחנו לא הולכים איתו, אז אני פטור מלחשוב האם הוא מתאים להיות ראש ממשלה", אמר בראיון לגל"צ.

בדבריו התייחס להתנהלות נתניהו מול המפלגות החרדיות והודה כי הן במלכוד מסוים מולו. "אני אומר לרה"מ ‎שאנחנו לא בכיס שלו, אבל אין כרגע חלופה והוא מנצל את זה"‏.

גפני תקף את שר הביטחון בני שאינו מקדם את חקיקת חוק הגיוס. "הוא חתם על הסכם שהוא מביא את חוק הגיוס בתחילת הקדנציה. עכשיו הוא מתנה את העניין בדיונים עם נתניהו? הוא רוצה לריב איתנו? שיריב".

בדבריו התייחס לתופעת ההסתה נגד הציבור החרדי. "לא נוח לכם לשמוע, תשמעו: האם יש עיתונאי חילוני שידע לומר מילה טובה על האמא החרדית עם שמונה ילדים שצריכה לשכן ילד מבודד באמבטיה כדי להוריד את התחלואה?".

"אתם לא מתביישים? אני מהפרשה הזאת למדתי, שכמה שאני רוצה שנחיה יחד החרדים והחילונים ושנשמור האחד על השני - אתם במבחן הזה נכשלתם!", תקף.